Premier League: sześć goli w meczu Łukasza Fabiańskiego. Wielkie emocje w Londynie

West Ham United był zdecydowanie lepszym zespołem od Burnley, ale dopiero w końcówce meczu zapewnił sobie trzy punkty wygrywając 4:2. Łukasz Fabiański znów nie zachował czystego konta.

Bartosz Zimkowski
radość zawodników West Ham United Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: radość zawodników West Ham United
West Ham United świetnie wyglądał w pierwszej połowie meczu z Burnley. Podopieczni Manuela Pellegriniego zepchnęli rywali do defensywy, mieli 65 proc. posiadania piłki i raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Joe Harta. Prowadzili także od 10. minuty, gdy przed własnym polem karnym pogubił się przymierzany niegdyś do reprezentacji Polski James Tarkowski. Piłkę odebrał mu Marko Arnautović, który następnie płaskim strzałem pokonał Harta.

Goście nie istnieli, jednak do przerwy był remis. Tuż przed zejściem do szatni Burnley przeprowadziło jedną z nielicznych akcji i Johann Gudmundsson znalazł się oko w oko z Fabiańskim. Islandczyk uderzył obok Polaka, który stracił szansę na zachowanie czystego konta.

Druga połowa w niczym nie różniła się od pierwszej. Atakował West Ham i w 68. minucie dopiął swego. Felipe Anderson pokonał Harta w sytuacji sam na sam. Londyńczycy grali lepiej i zasłużenie prowadzili. Znów jednak stracili gola. Po rzucie rożnym Chris Wood pokonał głową bezradnego Fabiańskiego.

Gospodarze nie odpuścili i sześć minut przed końcem zapewnili sobie zwycięstwo. Pierwszy dublet w Premier League zaliczył Felipe Anderson, a w doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił Javier Hernandez (pierwszy gol w sezonie). Młoty w końcu wygrały, ale w jedenastu spotkaniach mają tylko trzy zwycięstwa.

Warto odnotować, że trzy punkty zgarnęło Leicester City, które nadal jest w żałobie po śmierci właściciela klubu. Lisy wygrały na wyjeździe z Cardiff City 1:0. Walijczycy mają zaledwie pięć "oczek" na koncie.