Oprawa kibiców Legii przerwała mecz z Górnikiem

Blisko 20 minut trwała przerwa w meczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze. Był to efekt zadymienia po oprawie zaprezentowanej przez kibiców gospodarzy.

Michał Jankowski
Zadymienie stadionu Legii Warszawa podczas meczu z Górnikiem Zabrze PAP / Leszek Szymański / Zadymienie stadionu Legii Warszawa podczas meczu z Górnikiem Zabrze

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości kibice Legii Warszawa przygotowali patriotyczną oprawę. Najpierw pojawiły się sektorówki edukujące jak poprawnie śpiewać hymn Polski. Po rozpoczęciu spotkania odpalono białe i czerwone środki pirotechniczne.

Wytworzony dym zmusił sędziego do przerwania meczu. Po chwili piłkarze udali się do szatni i wrócili dopiero po kilkunastu minutach. Jak informowali reporterzy telewizji Canal+ Sport, Ricardo Sa Pinto, słysząc że przerwa potrwa kwadrans, nakazał zapalenie oświetlenia na bocznym boisku, gdzie piłkarze mieli się cały czas rozgrzewać.

Po blisko 20-minutowej przerwie mecz został wznowiony. Sędziowie uznali, że czas ustawiony zostanie na 2:30, bo tylko tyle udało się rozegrać przed zadymieniem boiska.

Czy Legia Warszawa powinna zostać ukarana za zachowanie swoich kibiców?