LM: Valencia CF z pierwszą wygraną i szansami na awans do 1/8 finału

Hiszpańska Valencia CF z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów 2018/2019. W spotkaniu 4. kolejki grupy H LM ekipa z Estadio Mestalla pokonała przed własną publicznością szwajcarski Young Boys Berno 3:1 i zachowała szanse na awans do 1/8 finału.

Tomasz Rosiński
Santi Mina (Valencia CF) PAP/EPA / Biel Alino / Na zdjęciu: Santi Mina (Valencia CF)
W poprzednim starciu obydwu drużyn padł remis 1:1. Tym razem Valencia chciała wykorzystać atut własnego boiska i wygrać, żeby pozostać w walce o awans do fazy grupowej LM i to jej się udało zrealizować.

Gospodarze dobrze rozpoczęli środową rywalizację, bo już w 14. minucie otworzyli wynik spotkania. Wówczas akcję prawym skrzydłem przeprowadził Rodrigo Moreno, który zagrał piłkę w pole karne Young Boys do Carlosa Solera, który trafił w słupek. Do odbitej futbolówki dopadł Santi Mina, który z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

Wydawało się, że hiszpańska ekipa pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało, gdyż w 37. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu za sprawą Rogera Assale'a, któremu asystował Christian Fassnacht.

Zespół z Walencji był w stanie dość szybko, bo pięć minut później, odpowiedzieć rywalowi. Swoją drugą bramkę zdobył Mina, który wykorzystał dośrodkowanie Solera z prawej flanki.

Po zmianie stron tym razem Carlos Soler wcielił się w rolę strzelca i zapewnił swojej drużynie prowadzenie 3:1, którego podopieczni Marcelino Garcii Torala nie oddali już do końca meczu.

Valencia CF rozegra jeszcze spotkania z Juventusem i Manchesterem United.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. H:

Valencia CF - Young Boys Berno 3:1 (2:1)
1:0 - Santi Mina 14'
1:1 - Roger Assale 37'
2:1 - Santi Mina 42'
3:1 - Carlos Soler 56'

Czerwona kartka: Sekou Sanogo Junior (Young Boys Berno) w 77. minucie /za faul/.

4 Young Boys Berno 6 1 1 4 4:12 4

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Valencia CF awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów 2018/2019?