LM: kolejna porażka Lokomotiwu Moskwa, Grzegorz Krychowiak zawinił przy pierwszym golu

Lokomotiw Moskwa wciąż bez zdobyczy punktowej w Lidze Mistrzów 2018/2019. W 4. kolejce grupy D rosyjski zespół, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, przegrał na wyjeździe z FC Porto 1:4, ponosząc swoją czwartą porażkę w rozgrywkach.

Tomasz Rosiński
Jesus Manuel Corona (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej) Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Jesus Manuel Corona (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej)
Lokomotiw w obecnej edycji LM przegrywa mecz z meczem i praktycznie pozostała mu walka o honor. Natomiast ekipa z Porto, która wygrała pierwsze starcie z mistrzem Rosji 3:1, liczyła na kolejne zwycięstwo, tym razem przed własną publicznością.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie rywalizacji. Wówczas Moussa Marega dograł piłkę na szósty metr od bramki gości, a do siatki trafił Hector Herrera. W tej sytuacji Meksykanina nie upilnował Krychowiak.

Mistrzowie Portugalii mieli więcej z gry, dłużej utrzymywali się przy piłce, a kibice zgromadzeni na Estadio do Dragao w Porto czekali na drugiego gola miejscowej ekipy do 43. minuty. Wtedy to akcję po podaniu od Herrery w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykończył Marega.

Od początku II odsłony na boisku pojawił się Jefferson Farfan i w 59. minucie zdobył kontaktową bramkę dla przyjezdnych po asyście Aleksieja Miranczuka.

Chwilę później FC Porto miało znów dwa gole przewagi, bo defensywę drużyny z Moskwy ograł Jesus Manuel Corona i nie dał szans Guilherme.

Wynik na 4:1 dla podopiecznych Sergio Conceicao już w doliczonym czasie gry ustalił Otavio, który strzelił potężnie sprzed pola karnego.

Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach Lokomotiwu, zaś Maciej Rybus z powodu urazu pachwiny znalazł się poza kadrą meczową.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. D:

FC Porto - Lokomotiw Moskwa 4:1 (2:0) 1:0 - Hector Herrera 2' 2:0 - Moussa Marega 42' 2:1 - Jefferson Farfan 59' 3:1 - Jesus Manuel Corona 67' 4:1 - Otavio 90+3'

Liga Mistrzów, gr. D 2018/2019

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 FC Porto 6 5 1 0 15:6 16
2 Schalke 04 Gelsenkirchen 6 3 2 1 6:4 11
3 Galatasaray Stambuł 6 1 1 4 5:8 4
4 Lokomotiw Moskwa 6 1 0 5 4:12 3

Czy Lokomotiw Moskwa zdobędzie co najmniej 1 punkt w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2018/2019?