Źle to wyglądało. Ciężkie chwile Kamila Glika

To nie jest dobry czas dla Kamila Glika. Polak doznał kolejnej kontuzji i najprawdopodobniej nie wystąpi w najbliższych meczach reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek będzie miał więc spory problem z obsadą defensywy.

Michał Jankowski
Kamil Glik PAP / Panoramic / Na zdjęciu: Kamil Glik
Była 73. minuta meczu AS Monaco - Club Brugge. Gospodarze spokojnie rozgrywali piłkę na własnej połowie. Kamil Glik podał ją do swojego kolegi z bloku defensywnego i poczuł ból w pachwinie. Kilkanaście sekund później nie był już wstanie podbiec kilku metrów i zszedł poza boczną linię boiska.

Przez kilka minut pomocy udzielał mu sztab medyczny, a potem został przez lekarzy odprowadzony do szatni. Polak doznał urazu pachwiny w niegroźnie wyglądającej sytuacji, ale był to z pewnością skutek wcześniejszej interwencji, gdy Glik "rozjechał" się na murawie.

Jak na razie nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja. W środę Polak przejdzie badania, które wykażą jak długa czeka go przerwa. Tomasz Hajto w studiu Ligi Mistrzów w Polsacie Sport Premium przyznał, że próbował skontaktować się z obrońcą reprezentacji Polski, ale ten nie mógł rozmawiać, bo musiał jeszcze przejść testy antydopingowe.

Dla Glika był to więc ciężki wieczór. Martwić może go nie tylko uraz, ale również jego dyspozycja i całego zespołu. AS Monaco w tym sezonie spisuje się bardzo słabo, a we wtorek skompromitowało się w meczu z Club Brugge. Belgowie wygrali aż 4:0 i pozbawili Francuzów nadziei na wyjście z grupy, ale również znacznie obniżyli szanse na grę w Lidze Europy. Według francuskich mediów reprezentant Polski był najsłabszym zawodnikiem na boisku!

Uraz Glika to bardzo zła informacja dla Jerzego Brzęczka. W połowie listopada reprezentację czekają mecze z Czechami i Portugalią. Wątpliwe, aby 30-letni obrońca mógł w nich zagrać, bo urazy pachwiny potrafią dokuczać przez długi czas. Glik pokazał na mistrzostwach świata, że jego próg bólu jest wysoki i szybko potrafi wrócić do zdrowia, ale najprawdopodobniej selekcjoner reprezentacji nie będzie mógł skorzystać z jego usług.

Polska w ostatnich miesiącach miała problem ze środkowymi obrońcami. W wyjściowym składzie zadomowił się Jan Bednarek i on wydaje się być pewniakiem do gry, choć od dawna nie otrzymuje szans w klubie. Obok niego może pojawić się Marcin Kamiński. Wystawienie dwóch mało doświadczonych zawodników byłoby dość ryzykowne. Do dyspozycji jest jeszcze Artur Jędrzejczyk, który w Legii Warszawa występuje ostatnio na pozycji środkowego obrońcy. Bardzo prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz, że Glika zastąpi Grzegorz Krychowiak, który niedawno zagrał na tej pozycji w klubie i zebrał bardzo dobre opinie.

Kamil Glik w tym sezonie rozegrał 17 meczów w barwach AS Monaco. Zdobył w nich jedną bramkę. Jego zespół wygrał tylko jedno z tych spotkań, pięć zremisował i aż jedenaście przegrał.

Mecz z Czechami odbędzie się 15 listopada, a z Portugalią pięć dni później.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kto powinien być ewentualnym zastępcą Kamila Glika w reprezentacji Polski?