Reprezentacja Polski kobiet nie dała rady mocarzowi

Reprezentacja Polski kobiet postawiła opór Hiszpanii w meczu towarzyskim w Leganes. Nie uniknęła jednak porażki 1:3 z 12. zespołem w rankingu FIFA.

Ewelina Kamczyk Newspix / Kacper Kirklewski / 400mm.pl / Na zdjęciu: Ewelina Kamczyk
Reprezentacja Hiszpanii awansowała do przyszłorocznych mistrzostw świata z kompletem zwycięstw. W eliminacjach strzeliła 25 goli, a straciła dwa. W rankingu FIFA jest na 12. miejscu, czyli 23 lokaty wyżej niż Polska. W czwartek zagrała bez dwóch gwiazd Irene Paredes i Jennifer Hermoso. Obie wyeliminowały kontuzje.

Hiszpania wyszła na prowadzenie w 6. minucie, co jednak nie załamało podopiecznych Miłosza Stępińskiego. W kilku sytuacjach uratowała drużynę Katarzyna Kiedrzynek, ale również Polki potrafiły groźnie zaatakować i były wartościowym przeciwnikiem dla faworyta. W 40. minucie wyrównała ta, której gospodynie obawiały się najbardziej - Ewa Pajor, która dobiła piłkę do siatki po dwóch nieudanych strzałach Polek.

Po przerwie wyższość udowodniła już reprezentacja Hiszpanii, która doprowadziła do wyniku 3:1. Kiedrzynek pokonały Alexia Putellas i Marta Carro. Piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego wygrały zasłużenie, ale nie była to wiktoria gładka.

W listopadowym zgrupowaniu reprezentacji Polski kobiet uczestnicy 20 zawodniczek. Z powodu kontuzji nie mogły trenować Katarzyna Daleszczyk i Julia Matuschewski. We wtorek drużyna Stępińskiego zmierzy się w Kluczborku z Bośnią i Hercegowiną.

Hiszpania - Polska 3:1 (1:1)
1:0 - Andrea Falcon 5'
1:1 - Ewa Pajor 40'
2:1 - Alexia Putellas 58'
3:1 - Marta Carro 79'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz (77' Dagmara Grad), Natalia Chudzik (58' Martyna Wiankowska), Dominika Grabowska, Gabriela Grzywińska (64' Dżesika Jaszek), Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk (80' Anna Rędzia), Agnieszka Winczo (70' Sylwia Matysik), Ewa Pajor

Czy reprezentacja Polski zagra w mistrzostwach Europy w 2021 roku?