Premiership: Zwycięstwa Chelsea, Newcastle i Liverpoolu

Chelsea Londyn pokonała na Stamford Bridge Middlesbrough 1:0, a Newcastle United na White Hart Lane Tottenham Hotspur 4:1 w niedzielnych meczach 32. kolejki Premiership. Na deser pozostały derby Liverpoolu na Anfield, który wygrali piłkarze The Reds.

Bartosz Zimkowski

Chelsea Londyn objęła prowadzenie już w szóstej minucie, gdy z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Wayne Bridge i swojego pierwszego gola w sezonie zdobył Ricardo Carvalho. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu, ale Boro miało trzy dogodne okazje do wyrównania. W słupek i poprzeczkę trafił Alfonso Alves, a poprzeczkę obił także David Wheater. The Blues jednak wygrali i mają pięć punktów straty do Manchesteru United.

W drugim niedzielnym meczu doszło do dużej sensacji. Rozpoczęło się zgodnie z planem, bowiem gola dla Tottenhamu Hotspur zdobył Darren Bent. Jednak tuż przed przerwą dla Newcastle bramkę uzyskał Nicky Butt, a w drugiej połowie strzelali już tylko goście. Geremi, Michael Owen oraz Obafemi Martins pokonali Paula Robinsona i Newcastle wygrało swój drugi mecz z rzędu. Z kolei dla Tottenhamu była to pierwsza porażka w lidze na swoim stadionie od drugiego grudnia poprzedniego roku. Wówczas komplet punktów z White Hart Lane wywiozło Birmingham City.

Derby Liverpoolu nie były porywającym widowiskiem. Już w siódmej minucie Fernando Torres ustalił wynik spotkania, a błąd przy tym golu popełnił Yakubu, który dał sobie odebrać piłkę przed własnym polem karnym. The Reds po tym zwycięstwie mają pięć punktów przewagi nad The Toffees.