Fortuna I liga: Sandecja Nowy Sącz obroniła twierdzę. Rekordowa salwa w Mielcu

W najlepiej zapowiadającym się sobotnim meczu na zapleczu Lotto Ekstraklasy piłkarze Sandecji Nowy Sącz wygrali 2:0 z Chojniczanką. W Mielcu padło siedem bramek.
Newspix / Damian Radziak / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz

O twierdzy Nowy Sącz można mówić z dwóch powodów. Po pierwsze Sandecja jest niepokonana na własnym stadionie w meczach ligowych od początku sezonu. Po drugie jeszcze nigdy nie przegrała u siebie z Chojniczanką. W sobotę podopieczni Tomasza Kafarskiego zwyciężyli 2:0 dzięki bramkom Macieja Małkowskiego i Mateusza Klichowicza. Sandecja powiększyła przewagę nad chojniczanami do sześciu punktów. Wróciła do zwyciężania po trzech kolejkach bez wygranej i pozostaje w kontakcie z klubami będącymi na miejscach premiowanych awansem.

Pierwszy mecz Sandecji z Chojniczanką zakończył się remisem 3:3. Od soboty nie jest to rekordowa kanonada tego sezonu. W Mielcu padło siedem goli. Stal zwyciężyła 6:1 z Garbarnią Kraków. Podopieczni Artura Skowronka złapali wiatr w żagle. Cztery zwycięstwa z rzędu pozwoliły im przeskoczyć tuż za podium w tabeli. W udanym okresie zdobyli aż 14 bramek.

GKS Katowice odniósł pierwsze zwycięstwo od pięciu meczów i po zmianie trenera na Dariusza Dudka. Ekipa ze stolicy Górnego Śląska pokonała 2:0 najbardziej nierówny zespół ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Trzy czerwone kartki pokazał Sebastian Tarnowski w meczu Bytovii Bytów z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Gospodarze atakowali w końcówce dziesięciu na dziewięciu. Remis 2:2 nie satysfakcjonował drużyn. Bytovia nie potrafi zwyciężyć w lidze od 8 września, a w sobotę zmarnowała rzut karny w ostatnim kwadransie. Z kolei Bruk-Bet Termalica miał w Bytowie dwubramkową przewagę, którą zmarnował po przerwie. Na pocieszenie dla obu ekip stworzyły one widowisko z kilkoma zwrotami akcji.

ŁKS Łódź jest niepokonany na ligowym froncie od 1 września. Podopieczni Kazimierza Moskala są wiceliderami i pną się również w tabelce uwzględniającej wyniki meczów na własnym stadionie. ŁKS już nie ma problemu z punktowaniem u siebie. W meczu z Chrobrym Głogów prowadził już po siedmiu minutach, a ostatecznie zwyciężył 2:0.

Warta Poznań nie była w stanie zapunktować w dwóch meczach u siebie z klubami towarzyszącymi jej w dolnej połowie tabeli. Po porażce 1:2 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza przyszła przegrana 0:1 ze Stomilem Olsztyn. Jedynego gola w tym meczu strzelił Wołodymyr Tanczyk w 54. minucie. Stomil pozostaje w strefie spadkowej, ale nieco poprawił swoje położenie. Na przykład do pokonanego beniaminka traci dwa punkty.