The Championship: kapitalny występ Kamila Grosickiego, Bartosz Białkowski z asystą

Kamil Grosicki zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego i miał asystę w meczu Hull City z Birmingham. Zespół Polaka przegrywał do przerwy 0:2, ale zdołał odwrócić losy spotkania i wyjść na prowadzenie! Ostatecznie skończyło się jednak wynikiem 3:3.

Kuba Cimoszko
Kamil Grosicki w barwach Hull City Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Kamil Grosicki rozpoczął spotkanie z Birmingham w podstawowym składzie. Od początku był aktywny, ale w pierwszej połowie niewiele z tego wynikało. Ta część nie była bowiem najlepsza w wykonaniu Hull, które na przerwę zeszło z rezultatem 0:2.

Tuż po wznowieniu gry, "Tygrysy" wzięły się jednak za odrabianie strat. A olbrzymią zasługę miał w tym miał nasz skrzydłowy. "Grosik" doskonale dośrodkował do Fraizera Campbella, a ten strzelił gola kontaktowego. Kilka chwil później Anglik wyrównał. Ale to nie był koniec, bo w 73. minucie do siatki gospodarzy trafił sam Polak!

30-latek fantastycznie uderzył z rzutu wolnego, podyktowanego około 25 metrów od bramki rywali. Piłka wylądowała w samym okienku! Hull odrobiło więc straty z nawiązką, z 0:2 do 3:2! Wygrać się jednak nie udało, bo hat-tricka skompletował Che Adams.

Równie ciekawy przebieg miało spotkanie QPR - Bretford, w którym 90 minut zagrał Paweł Wszołek. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1, lecz w ciągu kwadransa drugiej połowy strzelili aż trzy gole. W końcówce na 3:2 trafił Henrik Dalsgaard, jednak na wyrównanie nie starczyło już czasu.

W sobotnich meczach występowali także Paweł Olkowski (Bolton) i Bartosz Białkowski. Bramkarz Ipswich Town zapisał się w statystykach spotkania, zaliczając asystę przy drugiej bramce swojej drużyny.