Bundesliga: efektowne zwycięstwa RB Lipsk i Eintrachtu Frankfurt. Obie drużyny wyprzedziły w tabeli Bayern

RB Lipsk pokonał 3:0 Bayer Leverkusen, a Eintracht Frankfurt ograł w tym samym stosunku Schalke 04 Gelsenkirchen w niedzielnych meczach 11. kolejki Bundesligi.

Kuba Cimoszko
Luka Jović Getty Images / Alex Grimm/Bongarts / Na zdjęciu: Luka Jović
Po sobotniej porażce Bayernu Monachium z Borussią Dortmund (2:3), piłkarze z Lipska stanęli przed szansą wyprzedzenia mistrzów Niemiec w tabeli. Warunkiem było zwycięstwo w spotkaniu z Bayerem Leverkusen, co wyjątkowo łatwo udało im się zrobić.

Gospodarze od samego początku dominowali nad przeciwnikiem. W pierwszej połowie mieli trzy doskonałe okazje. Dwukrotnie zwycięsko wychodził z nich jednak Lukas Hradecky. Ale w 27. minucie dał się pokonać. Przy fenomenalnej podcince Yussufa Poulsena nie miał szans.

Druga część wyglądała podobnie. Bramkarz gości kilka razy zapobiegał stracie bramki. Jednak dwa razy nie miał wiele do powiedzenia. W 68. minucie do siatki Bayeru trafił Lukas Klostermann. A w samej końcówce niedzielnego starcia fatalny błąd popełnił obrońca przyjezdnych, który stracił piłkę na rzecz Poulsena. Duńczyk pewnie strzelił na 3:0.

Tym samym rezultatem skończył się także pojedynek we Frankfurcie, który miał jednak zupełnie inny przebieg. Po godzinie gry na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Spotkanie było bardzo wyrównane. W ostatnich 30 minutach błysnął jednak Luka Jović. Serb zdobył dwa gole (ponadto trafił też w słupek - przyp. red.), a trzeciego dołożył po dośrodkowaniu z rzutu różnego Sebastien Haller i dzięki temu Eintracht również mógł świętować wyprzedzenie w tabeli Bayernu.

Zespół Roberta Lewandowskiego zajmuje obecnie 5. miejsce.

Wyniki niedzielnych spotkań 11. kolejki Bundesligi:

RB Lipsk - Bayer Leverkusen 3:0 (1:0)
1:0 - Yussuf Poulsen 27'
2:0 - Lukas Klostermann 68'
3:0 - Yussuf Poulsen 85'

Eintracht Frankfurt - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0) 1:0 - Luka Jović 61' 2:0 - Luka Jović 73' 3:0 - Sebastien Haller 80'