Bramka Radosława Murawskiego w hicie Serie B

Radosław Murawski strzelił gola dla Palermo w spotkaniu z Pescarą. Dla Polaka to pierwsze trafienie w tym sezonie włoskiej Serie B. Jego zespół wygrał 3:0.

Michał Jankowski
Radosław Murawski Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Radosław Murawski
Radosław Murawski w meczu z Pescarą Calcio pojawił się na boisku w 72. minucie. Palermo prowadziło wtedy 1:0. Polak strzelił gola w 86. minucie popisując się precyzyjnym strzałem z ok. 25 metrów. Kilkadziesiąt sekund później Stefano Moreno ustalił wynik spotkania na 3:0.

Gol Murawskiego i zwycięstwo było bardzo ważne dla Palermo. Trzy punkty pozwoliły objąć pozycję lidera właśnie kosztem Pescary.

24-letni pomocnik w tym sezonie wystąpił w dziesięciu meczach Serie B. Sześć z nich rozpoczynał w wyjściowym składzie, a cztery rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Z Pescarą zdobył pierwszą bramkę.

Murawski do Palermo trafił latem zeszłego roku z Piasta Gliwice. Do tej pory rozegrał we Włoszech 53 mecze i strzelił 3 gole.

Zawodnikiem Palermo jest również Przemysław Szymiński. W tym sezonie zagrał tylko w trzech spotkaniach, a resztę przesiedział na ławce rezerwowych.