Reprezentacja Polski kobiet zakończyła rok zwycięstwem. Dominowała i zdobyła pięknego gola

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 4:0 mecz towarzyski z Bośnią i Hercegowiną. Ozdobą spotkania był gol Gabrieli Grzywińskiej z rzutu wolnego.

piłkarki reprezentacji Polski kobiet Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarki reprezentacji Polski kobiet
Po zderzeniu z europejskim mocarzem, jakim jest reprezentacja Hiszpanii, drużyna Miłosza Stępińskiego spotkała się z Bośnią i Hercegowiną będącą na 68. miejscu w rankingu FIFA. Bilans reprezentacji Polski z tym przeciwnikiem to sześć zwycięstw oraz remis z 2013 roku.

W porównaniu z przegranym 1:3 spotkaniem w Leganes drużyna Stępińskiego zagrała od początku bez Katarzyny Kiedrzynek, Pauliny Dudek i Ewy Pajor. Gwiazda Bundesligi pojawiła się na murawie przed ostatnim kwadransem.

Tempo gry w pierwszej połowie było niskie. Polkom w zdobyciu prowadzenia 1:0 pomogła Marina Lukić, która po dośrodkowaniu Dominiki Grabowskiej z prawego skrzydła skierowała piłkę do własnej bramki. Szanse na zmianę wyniku miały Agnieszka Winczo i Dominika Grabowska, ale pierwsza strzeliła niecelnie, a druga przegrała pojedynek z bramkarką.

W drugiej połowie dobrych akcji Biało-Czerwonych zakończonych strzałami było więcej niż przed przerwą. W 64. minucie Emilia Zdunek uderzyła na 2:0 z centralnej części pola karnego po szybkim rozegraniu rzutu wolnego. To było jej pierwsze trafienie w reprezentacji Polski. Podawała Ewelina Kamczyk, która w 66. minucie sama przymierzyła do bramki. Efektownym lobem zza pola karnego. Jeszcze bardziej widowiskowe było uderzenie Gabrieli Grzywińskiej z rzutu wolnego w 80. minucie. Bajecznie kopnięta piłka wylądowała w okienku bramki gości.

Reprezentacja Polski zakończyła w Kluczborku piłkarski rok z bilansem pięć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek. Nie awansowała do mistrzostw świata we Francji, dlatego mecze o stawkę zagra dopiero jesienią w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Polska - Bośnia i Hercegowina 4:0 (1:0)
1:0 - Marina Lukić (sam.) 38'
2:0 - Emilia Zdunek 64'
3:0 - Ewelina Kamczyk 66'
4:0 - Gabriela Grzywińska 80'

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Sylwia Matysik (75' Dagmara Grad), Małgorzata Mesjasz, Martyna Wiankowska (46' Natalia Chudzik) - Dominika Grabowska (80' Dominika Dereń), Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk - Agnieszka Winczo (75' Ewa Pajor), Dżesika Jaszek (46' Emilia Zdunek)

Sędzia: Karolina Tokarska