Gary Lineker zakpił z własnego powiedzenia. Już nie zawsze wygrywają Niemcy

Niemcy stracili dwubramkowe prowadzenie z Holandią (2:2) w kilka minut. Po meczu Gary Lineker zakpił ze swojego słynnego powiedzenia, że zawsze wygrywają Niemcy.

Bartosz Zimkowski
Gary Lineker East News / PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS / Na zdjęciu: Gary Lineker
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy" - zwykł mawiać Gary Lineker, świetny niegdyś napastnik reprezentacji Anglii, dzisiaj ekspert piłkarski. Ale po poniedziałkowym meczu Niemcy - Holandia zmienił zdanie. Niemcy prowadzili do 85. minuty 2:0 i chociaż nie dałoby im to utrzymania w I dywizji Ligi Narodów to jednak po frustrującym roku mogli sobie w końcu odbić wszelkie niepowodzenia. Tyle, że w końcówce Holendrzy strzelili dwa gole, zremisowali mecz i awansowali do półfinałów Ligi Narodów.

Lineker napisał na Twitterze: "Ktokolwiek powiedział, że piłka nożna jest grą, w której 22 piłkarzy kopie piłkę przez 90 minut i na koniec zawsze wygrywają Niemcy, to nie ma pojęcia i powinien być zdegradowany".

Dla Niemców cztery mecze w Lidze Narodów były olbrzymią frustracją. Nie wygrali ani jednego spotkania, dwa zremisowali i dwa przegrali. Zajęli ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie dwóch puntów i spadli z I dywizji. Holendrzy wyprzedzili mistrzów świata Francuzów i zagrają w półfinałach Ligi Narodów.