Premier Liga: porażka i stracona szansa Lokomotiwu Moskwa. Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak rozegrali cały mecz

Lokomotiw Moskwa w 15. kolejce miał szansę zmniejszyć straty do lidera Premier Ligi z Sankt Petersburga, ale zaprzepaścił swoją szansę, bo przegrał z Urałem Jekaterynburg 1:2. Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak rozegrali cały mecz.

Tomasz Rosiński
Charles Kabore (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Charles Kabore (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej)
Lokomotiw w ostatnim czasie radził sobie coraz lepiej w rodzimych rozgrywkach i po słabym początku sezonu zaczął mieć nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu.

W piątek zespół z Moskwy liczył na ogranie niżej notowanej, ale groźnej drużyny z Jekaterynburga, lecz ta sztuka mu się nie udała.

Gospodarze od początku spotkania ruszyli na rywala. Podopieczni Jurija Siemina dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej znajdowali się pod polem karnym przeciwnika, a wynik rywalizacji otworzyli w 26. minucie. Wówczas Aleksiej Miranczuk zagrał dobre podanie do Fiodora Smołowa, a ten płaskim strzałem z 14 metrów pokonał Jarosława Godzjura.

Goście dość niespodziewanie odpowiedzieli pięć minut później za sprawą Denisa Kułakowa, który popisał się ładnym uderzeniem sprzed pola karnego, nie dając Guilherme większych szans na skuteczną interwencję. Ostatecznie pierwsza połowa konfrontacji zakończyła się remisem 1:1.

Niedługo po zmianie stron rywala we własnej "szesnastce" sfaulował Benedikt Hoewedes i sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Othman El Kabir, dając swojej ekipie prowadzenie 2:1.

Co prawda mistrzowie Rosji jeszcze walczyli o odwrócenie losów tej potyczki, ale nie potrafili tego zrobić i przegrali czwarte starcie w obecnej odsłonie Premier Ligi.