Serie A: wpadka AS Roma. Wymarzony debiut trenera Udinese Calcio

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / STEFANO LANCIA / Na zdjęciu: Valon Behrami (z prawej) oraz Patrik Schick (z lewej)

13. kolejka Serie A rozpoczęła się niespodziewanym zwycięstwem 1:0 Udinese Calcio z AS Roma. Łukasz Teodorczyk pozostaje poza kadrą z powodu kontuzji.

W tym artykule dowiesz się o:

W przerwie reprezentacyjnej w Udine doszło do zmiany trenera. Obiecujący początek sezonu zapowiadał udaną jesień w wykonaniu Zebrette, ale od 29 września do soboty nie potrafili oni zwyciężyć, co kosztowało posadę Franco Velazqueza. Następcą Hiszpana w klubie Łukasza Teodorczyka został Davide Nicola, który podpisał kontrakt do czerwca 2020 roku.

Przez kwadrans głęboko schowane Udinese Calcio praktycznie nie atakowało. Robiła to AS Roma, tyle że jej przewaga została udokumentowana tylko jednym strzałem Stephana El Shaarawy'ego w Juana Musso. Później spotkanie wyrównało się i pozostało mało widowiskowe. Poza wspomnianym "Faraonem" nikt nie oddawał uderzeń. Piłkarze wyglądali na ospałych po przerwie reprezentacyjnej. Udinese zaatakowało ciekawie raz w pierwszej połowie, ale Ignacio Pussetto chybił po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Brakowało w tym spotkaniu dobrych akcji Patrika Schicka czy Justina Kluiverta. Kibice chętnie zobaczyliby na murawie Kevina Lasagnę albo Edina Dzeko, ale trenerzy trzymali obu na ławce rezerwowych. Bośniak rozpoczął rozgrzewkę krótko po przerwie.

Zanim Dzeko wbiegł na boisko Udinese wyszło na prowadzenie 1:0. W 54. minucie Rodrigo De Paul przeprowadził solowy atak między obrońcami z Rzymu i znalazł się sam na sam z Antonio Mirante. Argentyńczyk pokonał Włocha i zapachniało niespodziewanym przełamaniem Bianconerich. Nowa drużyna Davide Nicoli zachowała się dobrze, kiedy zdobyła zaliczkę i nie pozwoliła na wyrównanie ani zmiennikowi Dzeko, ani innym piłkarzom ze stolicy Italii.

Giallorossi zaliczyli wpadkę po przerwie reprezentacyjnej. Przed AS Roma mecz w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. W stolicy Hiszpanii podopieczni Eusebio Di Francesco zaprezentowali się źle i zasłużenie przegrali 0:3. Na Stadio Olimpico notują jednak zdecydowanie lepsze wyniki w elitarnych rozgrywkach i od dawna są niepokonani. Postarają się tam zrehabilitować za występ w Udine.

Udinese Calcio - AS Roma 1:0 (0:0) 1:0 - Rodrigo De Paul 54'

Udinese: Juan Musso - Bram Nuytinck, William Troost-Ekong (70' Giuseppe Pezzella), Samir - Hidde ter Avest, Seko Fofana, Valon Behrami, Rolando Mandragora, Jens Stryger Larsen - Ignacio Pussetto (90' Marco D'Alessandro), Rodrigo de Paul (79' Darwin Machis)

Roma: Antonio Mirante - Davide Santon, Federico Fazio, Juan Jesus, Aleksandar Kolarov - Bryan Cristante, Steven N'Zonzi - Justin Kluivert (64' Cengiz Under), Lorenzo Pellegrini (80' Nicolo Zaniolo), Stephan El Shaarawy – Patrik Schick (71' Edin Dzeko)

Żółte kartki: De Paul, Behrami (Udinese)

Sędzia: Michael Fabbri

Czy AS Roma wygra mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów?