LE: Chelsea nadal nieomylna. The Blues rozbili PAOK Saloniki

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosła w Lidze Europy Chelsea. Drużyna Maurizio Sarriego rozgromiła u siebie PAOK Saloniki 4:0 i jest bezdyskusyjnym liderem grupy L.

Szymon Mierzyński
Olivier Giroud (Chelsea FC) PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Olivier Giroud (Chelsea FC)
Grecy zajmowali ostatnie miejsce w tabeli i aby liczyć się jeszcze w walce o awans, musieli na Stamford Bridge zapunktować. Na to jednak nie mieli szans, bo już w 7. minucie Jewhen Chaczeridi sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Oliviera Girouda i zobaczył czerwoną kartkę.

PAOK nawet w pełnym składzie miał piekielnie trudne zadanie, a grając w dziesiątkę przez niemal cały mecz, musiał porzucić marzenia o korzystnym rezultacie.

Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 i dwukrotnie błysnął Giroud, który najpierw trafił do siatki technicznym płaskim strzałem w długi róg, a potem wykorzystał doskonałe zagranie Cesca Fabregasa za plecy obrońców i przymierzył idealnie przy bliższym słupku.

Chelsea miała komfort i w drugiej połowie nie forsowała przesadnie tempa, mimo to i tak podwoiła prowadzenie. W 60. minucie precyzyjnym uderzeniem na 3:0 trafił Callum Hudson-Odoi (znów asystował Fabregas), zaś w ostatnim kwadransie główką wynik ustalił rezerwowy Alvaro Morata.

Mimo aż dziesięciu zmian w składzie w porównaniu do przegranego 1:3 ligowego starcia z Tottenhamem Hotspur (miejsce w podstawowej jedenastce zachował tylko Kepa Arrizabalaga), The Blues zwyciężyli 4:0 i po pięciu kolejkach fazy grupowej Ligi Europy mają komplet 15 pkt. PAOK natomiast pozostaje z dorobkiem trzech "oczek" i zamyka stawkę.

Chelsea FC - PAOK Saloniki 4:0 (2:0)
1:0 - Olivier Giroud 27'
2:0 - Olivier Giroud 37'
3:0 - Callum Hudson-Odoi 60'
4:0 - Alvaro Morata 78'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Davide Zappacosta (63' Ethan Ampadu), Gary Cahill, Andreas Christensen, Emerson Palmieri, Ross Barkley, Cesc Fabregas, Ruben Loftus-Cheek, Pedro Rodriguez (67' Willian), Olivier Giroud (75' Olivier Giroud), Callum Hudson-Odoi.

PAOK Saloniki: Alexandros Paschalakis - Leo Matos, Jewhen Chaczeridi, Jose Angel Crespo, Vieirinha, Mauricio (79' Dimitris Pelkas), Pontus Wernbloom, Leo Jaba, Jewhen Szachow, Omar El Kaddouri (75' Fernando Varela), Aleksandar Prijović (46' Amr Warda).

Żółte kartki: Gary Cahill (Chelsea FC) oraz Pontus Wernbloom, Dimitris Pelkas (PAOK Saloniki).

Czerwona kartka: Jewhen Chaczeridi /7' za faul/ (PAOK Saloniki).