Premier Liga: porażka Lokomotiwu w derbach Moskwy ze Spartakiem, grali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus

Trzeci z rzędu mecz Lokomotiwu bez wygranej w rosyjskiej Premier Lidze. W derbach Moskwy zespół Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa przegrał ze Spartakiem Moskwa 1:2. Polacy tradycyjnie rozegrali całą konfrontację.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
W niedzielny wieczór broniący mistrzowskiego tytułu piłkarze Lokomotiwu Moskwa chcieli przede wszystkim zrehabilitować się za ostatnią porażkę 1:2 z niżej notowanym Urałem Jekaterynburg. Ta sztuka im się jednak nie udała, bo lepsza okazała się drużyna Spartaka.

Goście źle rozpoczęli rywalizację, bo już po pięciu minutach zawodów przegrywali 0:1. Do siatki głową po zagraniu od Sofiane'a Hanniego trafił Denis Głuszakow.

Podopieczni Jurija Siemina ambitnie walczyli o doprowadzenie do wyrównania, ale w 37. minucie dali się zaskoczyć. Wówczas znów celnie dośrodkował Hanni, a tym razem gola strzelił Luiz Adriano.

Po zmianie stron Lokomotiw nie zamierzał się poddawać i w 69. minucie miał doskonałą okazję do zdobycia bramki kontaktowej, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Fiodor Smołow.

Przyjezdni dopięli swego dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy to akcję swojej ekipy wykończył Peruwiańczyk Jefferson Farfan.

Więcej goli w tej batalii nie padło i Spartak Moskwa pokonał Lokomotiw Moskwa 2:1. Krychowiak i Rybus występowali na boisku od początku do końca potyczki.

Premier Liga, 16. kolejka:

Spartak Moskwa - Lokomotiw Moskwa 2:1 (2:0)
1:0 - Denis Głuszakow 5'
2:0 - Luiz Adriano 37'
2:1 - Jefferson Farfan 80'

Czerwona kartka: Nikołay Rasskazow (Spartak Moskwa) w 67. minucie /za zagranie piłki ręką w polu karnym/.

*w 69. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Fiodor Smołow (Lokomotiw Moskwa).