Ligue 1: Paris Saint-Germain sensacyjnie straciło punkty

Paris Saint-Germain sensacyjnie po raz drugi z rzędu straciło punkty w Ligue 1. W 16. kolejce francuskiej ekstraklasy mocarzom z Paryża postawili się piłkarze RC Strasbourg Alsace, remisując przed własną publicznością 1:1.

Tomasz Rosiński
Edinson Cavani (na pierwszym planie) i piłkarze Paris Saint-Germain (w tle) Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Edinson Cavani (na pierwszym planie) i piłkarze Paris Saint-Germain (w tle)
W środowy wieczór PSG chciało się zrehabilitować za ostatnią wpadkę (tylko remis 2:2 z Girondins Bordeaux) i z powrotem wejść na zwycięską ścieżkę, co mu się jednak nie udało.

Od startu rywalizacji optyczną przewagę - jak można się było tego spodziewać - mieli paryżanie. Podopieczni Thomasa Tuchela dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili rozegrać w pierwszej połowie żadnej składnej, groźnej akcji.

Gospodarze bronili się bardzo umiejętnie, przesuwali się za piłką, a w 38. minucie wyszli z kontratakiem, po którym piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Thilo Kehrer. Sędzia Antony Gautier jeszcze sprawdził tę sytuację w systemie VAR i podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, którą pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Kenny Lala.

Od razu po zmianie stron na boisku pojawił się Kylian Mbappe Lottin, który miał rozruszać przyjezdnych. Paryska drużyna przez dłuższy czas nie mogła znaleźć sposobu na dobrze spisującą się obronę RC, lecz dopięła swego w 71. minucie. Wówczas rzut karny odgwizdany za faul na Mbappe wykorzystał Edinson Cavani.

Wydawało się, że Paris Saint-Germain po strzelonym golu pójdzie za ciosem, jednak tak się nie stało. PSG już w doliczonym czasie gry mógł jeszcze pogrążyć Adrien Thomasson, który trafił do siatki, ale w momencie podania był na pozycji spalonej i arbiter tej bramki nie uznał. Tym samym konfrontacja zakończyła się niespodziewanym podziałem punktów.

Ligue 1, 16. kolejka:

RC Strasbourg Alsace - Paris Saint-Germain 1:1 (1:0)
1:0 - Kenny Lala 41' (k.)
1:1 - Edinson Cavani 71' (k.)

RC Strasbourg Alsace: Matz Sels - Pablo Martinez, Lamine Kone, Anthony Caci - Dimitri Lienard, Jonas Martin, Lionel Carole (49' Adrien Thomasson), Youssouf Fofana - Kenny Lala, Kevin Zohi (63' Ibrahima Sissoko), Nuno Da Costa (82' Lebo Mothiba).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Stanley Nsoki (46' Kylian Mbappe Lottin), Presnel Kimpembe, Thilo Kehrer - Thomas Meunier (81' Christopher Nkunku), Marco Verratti, Adrien Rabiot, Moussa Diaby (69' Dani Alves) - Eric-Maxim Choupo-Moting, Julian Draxler - Edinson Cavani.

Żółte kartki: Pablo Martinez, Adrien Thomasson (RC Strasbourg Alsace) oraz Marco Verratti, Dani Alves, Julian Draxler (Paris Saint-Germain).

Sędziował: Antony Gautier.

***

Olympique Lyon - Stade Rennais 0:2 (0:2)
0:1 - Hatem Ben Arfa 41'
0:2 - Theoson Siebatcheu 43'

Stade de Reims - Toulouse FC 0:1 (0:1)
0:1 - Issiaga Sylla 45+1'

FC Nantes - Olympique Marsylia 3:2 (2:2)
0:1 - Morgan Sanson 28'
1:1 - Emiliano Sala 30'
1:2 - Florian Thauvin 35' (k.)
2:2 - Abdoulaye Toure 45+1'
3:2 - Gabriel Boschilia 64'

Girondins Bordeaux - AS Saint-Etienne 3:2 (1:1)

1:2 - Loick Landre 90+4'

Dijon FCO - EA Guingamp 2:1 (1:0) 1:0 - Benjamin Jeannot 14' 1:1 - Marcus Coco 79' 2:1 - Oussama Haddadi 86'