Liga Narodów: znamy półfinałowe pary głównego turnieju. Będzie wielki hit!

W Dublinie odbyło się losowanie półfinałowych par turnieju głównego pierwszej edycji Ligi Narodów. O zwycięstwo w rozgrywkach powalczą triumfatorzy czterech grup dywizji A.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze reprezentacji Anglii Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Anglii
Gospodarzem finałowego turnieju będzie Portugalia. Co ciekawe, wśród kandydatów były też dwie pozostałe reprezentacje z grupy 3 Ligi Narodów - Polska i Włochy. Z tego względu, UEFA zdecydowała, że zwycięzca grupy automatycznie otrzyma prawo do organizacji turnieju.

Półfinałowe pary finałowego turnieju Ligi Narodów:

Portugalia - Szwajcaria

Holandia - Anglia

Jeśli mecz nie zostanie rozstrzygnięty w regulaminowych 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę i ewentualnie później rzuty karne.

Zwycięzca turnieju otrzyma pamiątkowy srebrny puchar. Jeśli chodzi o nagrody pieniężne, to wygrany dostanie 6 mln euro, finalista 4,5 mln, brązowy medalista 3,5 mln, a czwarta reprezentacja 2,5 mln. Już wcześniej każda z tych reprezentacji otrzymała 4,5 mln (2,25 za uczestnictwo w dywizji A i 2,25 za wygranie grupy).

Terminarz turnieju:
5 czerwca 2019, Portugalia - Szwajcaria
6 czerwca 2019, Holandia - Anglia
9 czerwca 2019, mecz o trzecie miejsce
9 czerwca 2019, finał

Spotkania odbędą się na Estadio do Dragao w Porto i Estadio D. Afonso Henriques w Guimaraes.

Reprezentacja Portugalii w grupie 3 dywizji A rywalizowała z Polską. Na Stadionie Śląskim aktualni mistrzowie Europy wygrali 3:2, a u siebie zremisowali z naszą reprezentacją 1:1. Gracze Jerzego Brzęczka ostatecznie zajęli trzecie miejsce za Włochami i do kolejnej edycji Ligi Narodów przystąpią już w dywizji B. Start drugiej edycji zaplanowany jest na wrzesień 2020 roku.

Kto wygra turniej finałowy Ligi Narodów?