Sportowe utrzymanie w lidze! - relacja z meczu ŁKS Łódź - Polonia Bytom

Łódzki Klub Sportowy w ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy sezonu 2008/2009, pokonał na własnym stadionie Polonię Bytom 2:0, dzięki czemu zapewnił sobie sportowe utrzymanie w lidze, kończąc sezon na 7 miejscu w ligowej tabeli. Pomimo tak wysokiego miejsca, klub z Łodzi nie może być pewny czy w przyszłym sezonie będzie występował w ekstraklasie, ponieważ nie otrzymał licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza część spotkania w wykonaniu obydwóch drużyn, toczyła się w ślimaczym tempie. Zarówno Łódzki Klub Sportowy, jak i bytomska Polonia, nie potrafiły stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Pierwsze 45 minut, przypominało grę szkoleniową, w której zadaniem piłkarzy było pobiegać od pola karnego, do pola karnego, nie strzelając przy tym bramki.

Druga część spotkania okazała się nieco ciekawsza, obie drużyny zaczęły atakować dynamiczniej i stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. W 58 minucie meczu, wychowanek klubu Rafał Kujawa, zagrywa piłkę do wbiegającego w pole karne Pawła Drumlaka, a ten faulowany jest przez zawodnika Polonii Bytom Jakuba Dziółke i sędzia spotkania bez wahania, dyktuje "jedenastkę" dla gospodarzy. Do piłki podchodzi ulubieniec łódzkich kibiców, Mladen Kascelan i mocnym strzałem w prawy róg, pokonuję bramkarza gości Michala Peskovicia.

W 71 minucie spotkania bytomianie mieli okazję do strzelenia wyrównującej bramki, Michał Zieliński w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Bogusławem Wyparło. Od 73 minuty spotkania, Łódzki Klub Sportowy prowadził już 2:0. W pole karne wbiega Wahn Gevorgyan, który zostaje zaczepiony przez Dziółke, a sędzia spotkania Piotr Wasilewski wskazuje na "wapno". Tym razem do piłki podchodzi Robert Sierant, który pewnym strzałem w lewą stronę bramki, strzela drugą bramkę w meczu. Obrońca gości Dziółka, nie może zaliczyć dzisiejszego meczu do udanych, gdyż to po jego faulach Polonia Bytom przegrywa 2:0.

W 82 minucie rzut wolny dla ŁKS-u, do piłki podchodzi Gevorgyan, który dośrodkowuje z lewej strony boiska do Marcina Adamskiego, ale ten nie sięga piłki i futbolówka ląduje w rękach Peskovicia. Do końca spotkania, gra toczyła się w środkowej strefie boiska i po ostatnim gwizdku arbitra, to podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego, mogli cieszyć się z 3 punktów.

ŁKS Łódź - Polonia Bytom 2:0

1:0 - Kascelan 58' (k.)

2:0 - Sierant 73' (k.)

ŁKS: Wyparło - Radzius, Sierant, Adamski, Łakomy - Gevorgyan (85' Ostalczyk), Kascelan, Świerczewski, Drumlak (66' Djenić), Smoliński (92' Terlecki) - Kujawa.

Polonia Bytom: Pesković - Sokolenko, Klepczyński, Dziółka (74' Gikiewicz), Hricko - Trzeciak, (46' Radzewicz), Grzyb, Bazik, Brzęczek (63' Podstawek), Tomasik - Zieliński.

Żółte kartki: Kascelan - Dziółka.

Sędzia: Piotr Wasilewski.

Widzów: 5000.