Puchar Króla: pewny awans Realu Madryt. UD Melilla bez szans

To był jednostronny mecz. Real Madryt przypieczętował awans do 1/8 finału Pucharu Króla i po raz drugi pokonał UD Melilla. Tym razem 6:1.

Maciej Siemiątkowski
Isco (z lewej) oraz 'Richi' (z prawej) PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Isco (z lewej) oraz 'Richi' (z prawej)
Real Madryt miał dość spokojną głowę przed rewanżowym starciem 1/16 finału Pucharu Króla z III-ligowym UD Melilla. W poprzednim starciu Królewscy wygrali 4:0. To był udany debiut na ławce trenerskiej Santiago Solariego, który wtedy jeszcze tymczasowo zastępował zwolnionego Julena Lopeteguiego.

Chociaż rywal, skazywany na pożarcie po raz drugi próbował zaskoczyć. Ich uniesienie utrzymywało się przez pierwsze pół godziny gry. A próbował im pomóc Keylor Navas. Kostarykanin koszmarnie wszedł w mecz, ale na jego szczęście, żaden z przeciwników nie zdążył tego wykorzystać. Bramkarz dwukrotnie wybił piłkę wprost pod nogi przeciwników. Najpierw Oscar Garcia niecelnie uderzył głową. Potem równie nieudanie strzelał z dystansu Yacine Qasmi. Obaj byli szczególnie aktywni. Zdążyli wykazać się niezłym dryblingiem, ale ich strzały nie były wystarczająco dokładne.

Królewscy także mieli swoje szanse, ale nie tak liczne. Zmieniło się to po 30. minucie. Dwa szybkie ciosy zadał Marco Asensio. Hiszpan najpierw clenie uderzył po długim rajdzie, a potem wykorzystał podanie z lewej strony od Viniciusa Juniora. Po nim na 3:0 podwyższył 21-letni obrońca, Javi Sanchez, dla którego to było pierwsze trafienie dla Los Blancos.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Gospodarze dalej dominowali i zdążyli zdobyć kolejne trzy bramki. Dwie z nich zapisał na swoje konto Isco. 26-letni pomocnik miał okazję udowodnić Solariemu, że myli się nie stawiając na niego w Primera Division i w Lidze Mistrzów. Najpierw nieźle uderzył zza pola karnego, a potem wykorzystał podanie 19-letniego Frana Garcii. Swojego gola dołożył także Vinicius, który na raty pokonał Pedro Luisa.

Ale Melilli udało się raz trafić do siatki. Udało się z rzutu karnego w 81. minucie. Yacine Qasmi wykorzystał faul Javiego Sancheza. To był tylko miły akcent. III-ligowiec musiał uznać wyższość giganta, który w dwumeczu wygrał 10:1.