Klubowe MŚ: Real Madryt poznał półfinałowego rywala. Zagra z klubem z Japonii

Zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów Kashima Antlers zmierzy się z Realem Madryt o finał Klubowych Mistrzostw Świata. Zespół z Japonii pokonał w ćwierćfinale meksykański CD Guadalajara 3:2.

Michał Fabian
piłkarze Kashima Antlers na Klubowych MŚ 2018 PAP/EPA / MAHMOUD KHALED / Na zdjęciu: piłkarze Kashima Antlers na Klubowych MŚ 2018
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwają Klubowe Mistrzostwa Świata. W sobotę odbywają się ćwierćfinały. W pierwszym z nich Kashima Antlers (Japonia) pokonała CD Guadalajara (Meksyk) 3:2.

Zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów stracił gola już w trzeciej minucie (po strzale Angela Zaldivara), jednak w drugiej połowie odwrócił losy meczu. Trafiali: Ryota Nagaki, Serginho (z karnego) i Hiroki Abe. Rywali z Meksyku stać było tylko na gola honorowego, w 94. minucie (po samobójczym strzale Hugo Leonardo).

Kashima Antlers w drugim półfinale (19.12.) rywalizować będzie z Realem Madryt, który w tej fazie dołączy do KMŚ. Zespoły spotkały się przed dwoma laty, w meczu o trofeum. Królewscy zwyciężyli wówczas 4:2 po dogrywce. Hat-tricka skompletował Cristiano Ronaldo.

W drugim ćwierćfinale tunezyjski Esperance Tunis przegrał z Al Ain 0:3. Zespół z ZEA zmierzy się 18 grudnia w półfinale z River Plate. Finał i mecz o 3. miejsce zaplanowano na 22 grudnia.

Ćwierćfinały Klubowych MŚ
Kashima Antlers - CD Guadalajara 3:2 (0:1)
Bramki: Ryota Nagaki 49', Serginho 69' karny, Hiroki Abe 84' - Angel Zaldivar 3', Hugo Leonardo 90+4' samobójcza.

Esperance Tunis - Al Ain 0:3 (0:2)
Bramki: Mohamed Ahmad 2', Hussein Elshahat 16', Bandar Al Ahbabi 60'.