KSZO jest już pewny awansu, zacięta walka o 2. miejsce - podsumowanie 33. kolejki II ligi grupy wschodniej

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zgodnie z oczekiwaniami awansował do I ligi. Promocję na zaplecze ekstraklasy ostrowczanie zapewnili sobie na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. W niedzielę podopieczni Wiesława Wojno pokonali skromnie 1:0 spadkowicza z Iławy. Punkty straciły drużyny Sandecji Nowy Sącz i Górnika Wieliczka, więc walka o drugie premiowane awansem miejsce zapowiada się bardzo ciekawie.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

KSZO w I lidze!

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to pierwsza drużyna z II ligi grupy wschodniej, która może cieszyć się z awansu na zaplecze ekstraklasy. Podopieczni Wiesława Wojno wygrali w niedzielę ze spadkowiczem z Iławy skromnie 1:0. To jednak wystarcza, aby świętować awans. KSZO był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Prowadzenie powinien objąć już w 21. minucie, ale wtedy rzut karny zmarnował Łukasz Matuszczyk. W 40. minucie sędzia po raz drugi podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Adam Cieśliński i nie zmarnował tej sytuacji. Więcej bramek kibice w Ostrowcu już nie oglądali.

Sandecja i Górnik tracą punkty

Druga w tabeli Sandecja Nowy Sącz dość niespodziewanie straciła punkty. Nowosądeczanie tylko zremisowali na własnym stadionie z nie grającym już o nic w tym sezonie Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1. Gospodarze przegrywali od 20. minuty po trafieniu Tomasza Bzdęgi, jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Dariusz Gawęcki.

Potknięcia Sandecji nie wykorzystał Górnik Wieliczka. Piłkarze spod Krakowa stracili nawet punkt do rywala. Górnik przegrał w Łowiczu z Pelikanem 0:1. Zwycięstwo gospodarzy było jak najbardziej zasłużone i mogło, a nawet powinno być wyższe. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Pelikana zdobył młody napastnik Paweł Kozub. Dzięki trzem punktom zdobytym w tym meczu biało-zieloni nie muszą martwić się już w ostatniej kolejce o utrzymanie.

Cień nadziei na awans zachowały jeszcze zespoły Startu Otwock i OKS 1945 Olsztyn. Start zgodnie z oczekiwaniami wywiózł komplet punktów z Łomży. Goście wygrali 0:2 po dwóch golach zdobytych w drugiej połowie. Wciąż o zajęciu trzeciego miejsca dającego baraże o I ligę mogą marzyć gracze z Olsztyna. OKS wygrał z Hetmanem w Zamościu i zmniejszył stratę do Górnika Wieliczka do dwóch punktów.

Walczą o uniknięcie baraży

Ciekawie zapowiada się również walka o uniknięcie baraży o utrzymanie. Szanse na opuszczenie tej strefy ma już tylko Sokół Aleksandrów Łódzki, który w niedzielę pewnie pokonał w derbach Concordię Piotrków Trybunalski. Pewne bezpiecznego utrzymania wciąż nie mogą być drużyny Kolejarza Stróże, Przeboju Wolbrom oraz Wigier Suwałki. Z wymienionych zespołów najefektowniejsze zwycięstwo w niedzielę odniósł Kolejarz, który rozbił 6:1 beniaminka z Pińczowa. Świadkami ciekawego widowiska byli również kibice zgromadzeni na stadionie w Wolbromiu. Przebój pokonał 3:2 nie mający już szans na uniknięcie baraży Okocimski KS Brzesko. Cenne trzy punkty w meczu ze spadkowiczem z Poniatowej zainkasowały również Wigry Suwałki.

Po tej serii spotkań KSZO jest już pewnie nie tylko awansu do I ligi, ale i mistrzostwa II ligi grupy wschodniej. O drugie premiowane awansem miejsce wciąż walczą Sandecja Nowy Sącz, Górnik Wieliczka i Start Otwock. Prowizoryczne szanse na wywalczenie baraży o I ligę zachowuje OKS 1945 Olsztyn. Szans na awans, ani problemów z utrzymaniem nie będą już miały ekipy Ruchu Wysokie Mazowiecki oraz Pelikana Łowicz. Przed grą w barażach bronić muszą się jeszcze kluby ze Stróż, Wolbromia, Suwałk i Aleksandrowa Łódzkiego. Za to dodatkowe mecze o uniknięcie spadku już na pewno czekają Hetmana Zamość, Concordię Piotrków Trybunalski, a także Okocimski KS Brzesko. Do gry w III lidze szykują się już Jeziorak Iława, Stal Poniatowa, Nida Pińczów i ŁKS Łomża.

Ostatnia, 34. kolejka zostanie rozegrana w piątek, 5. czerwca. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 17:30.

33. kolejka II ligi grupy wschodniej:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Jeziorak Iława 1:0 (1:0)
1:0 - Cieśliński 40' (k.)

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Wysokie Mazowiecki 1:1 (1:1)
0:1 - Bzdęga 20'
1:1 - Gawęcki 36'

Pelikan Łowicz - Górnik Wieliczka 1:0 (1:0)
1:0 - Kozub 43'

ŁKS Łomża - Start Otwock 0:2 (0:0)
0:1 - Okafor-Agu 46'
0:2 - Luke 55'

Hetman Zamość - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (0:2)
0:1 - Łukasik 33'
0:2 - Lech 35' (k.)
1:2 - Kiema 74'

Sokół Aleksandrów Łódzki - Concordia Piotrków Trybunalski 3:0 (0:0)
1:0 - Woźniczak 62'
2:0 - A. Świętosławski 75'
3:0 - A. Świętosławski 79'

Kolejarz Stróże - Nida Pińczów 6:1 (2:0)
6:1 - Frankiewicz 85'

Przebój Wolbrom - Okocimski KS Brzesko 3:2 (1:1)
1:0 - Kiczyński 32'
1:1 - Twardawa 34'
2:1 - Derejczyk 48'
3:1 - Kuta 75'
3:2 - Szczoczarz 90'

Wigry Suwałki - Stal Poniatowa 1:0 (0:0)
1:0 - Makuszewski 60'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!