Górnik Zabrze inwestuje w przyszłość. Klub przedłużył kontrakty z trzema piłkarzami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Daniel Bielica
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Daniel Bielica
zdjęcie autora artykułu

Działacze Górnika Zabrze prowadzą negocjacje ze swoimi piłkarzami dotyczące przedłużenia kontraktów. Klub doszedł do porozumienia z Danielem Bielicą, Krzysztofem Kiklaiszem oraz Krzysztofem Kubicą.

Dla śląskiego klubu ma to być inwestycja w przyszłość. Cała trójka to wyróżniający się młodzi gracze. Daniel Bielica w sobotę zadebiutował w Lotto Ekstraklasie. 19-letni bramkarz w swoim pierwszym meczu w elicie pokazał się z dobrej strony i walczy o miejsce w podstawowym składzie z Tomaszem Loską. Kontrakt Bielicy obowiązywał będzie do końca czerwca 2021 roku.

Z kolei Krzysztof Kubica to młody piłkarz, który nadal nie doczekał się debiutu w lidze, lecz wydaje się to tylko kwestią czasu. W grudniu otrzymał powołanie do kadry U-19 i jest wyróżniającym się piłkarzem rezerw Górnika Zabrze, co powinno mu wkrótce otworzyć drzwi do pierwszego zespołu. Umowa 18-latka również będzie obowiązywać do 2021 roku.

W przypadku Krzysztofa Kiklaisza klub zdecydował się na aktywowanie klauzuli automatycznego przedłużenia kontraktu. 20-latek we wrześniu wrócił do gry po długiej kontuzji i walczy o miejsce w meczowej osiemnastce.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, to nie ostatnie umowy, jakie wkrótce przedłuży Górnik ze swoimi piłkarzami. Śląski klub w tym sezonie walczy o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Po dziewiętnastu meczach zajmuje piętnaste miejsce w ligowej tabeli.

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie Tygodnia". Efekt Nawałki w Lechu Poznań już działa?

Źródło artykułu:
Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)