Premier League: druga z rzędu porażka Manchesteru City, rośnie przewaga Liverpool FC

Manchester City dość niespodziewanie przegrał drugi mecz z rzędu w Premier League 2018/2019. Tym razem obrońca tytułu mistrza Anglii w spotkaniu 19. kolejki okazał się słabszy od Leicester City (1:2). Na pozycji lidera umocnił się Liverpool FC.

Tomasz Rosiński
Bernardo Silva (z lewej) i Harry Maguire (z prawej) Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Bernardo Silva (z lewej) i Harry Maguire (z prawej)
W Boxing Day Manchester chciał się zrehabilitować za ostatnią porażkę w PL z Crystal Palace (2:3) i liczył na wygraną z Leicester, żeby nie stracić jeszcze większego dystansu do lidera z Liverpoolu. Jednakże Lisy postawiły The Citizens trudne warunki gry i odniosły swoje 8. zwycięstwo w sezonie.

Mecz rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Pepa Guardioli, którzy już w 14. minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Sergio Aguero zagrał świetne, prostopadłe podanie do Bernardo Silvy, zaś ten w sytuacji sam na sam pokonał Kaspera Schmeichela.

Nie minęło pięć minut, a nadeszła odpowiedź ze strony gospodarzy. Z lewego skrzydła dokładnie dośrodkował Jamie Vardy, a Marc Albrighton głową wpakował piłkę do siatki.

Piłkarze Man City mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, której nie byli w stanie udokumentować golem. Natomiast zawodnicy Leicester City nastawili się na grę z kontrataku i w 40. minucie za sprawą Vardy'ego mogli prowadzić, ale Ederson popisał się skuteczną interwencją.

Po zmianie stron wydawało się, że trafienie dla przyjezdnych jest kwestią czasu. Jednak ekipa Lisów broniła się bardzo dobrze i umiejętnie przesuwała się za piłką. W 81. minucie kibice miejscowego klubu wpadli w euforię, bo Ricardo Pereira huknął z 16. metra nie do obrony i jak się później okazało się zapewnił Leicester komplet punktów.

Po tej porażce Manchester (44 pkt) spadł na 3. miejsce w tabeli Premier League i obecnie traci do zajmującego 1. lokatę Liverpool FC (51 pkt) siedem punktów.