Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

TS "Wisła" wstrzymuje się z decyzją o anulowaniu sprzedaży klubu. "Będziemy czekać na zaksięgowanie przelewu"

Niewywiązanie się przez nowych właścicieli Wisły Kraków SA z obowiązku przelania na konto spółki 12,2 mln zł umożliwia Towarzystwu Sportowemu "Wisła" anulowanie transakcji. Poprzedni właściciel na razie wstrzymuje się z podjęciem tej decyzji.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Vanna Ly (z lewej) i Mats Hartling (z prawej) Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Vanna Ly (z lewej) i Mats Hartling (z prawej)

Zgodnie z podpisaną 18 grudnia umową sprzedaży Wisły SA, do piątku nowy właściciel spółki, luksembursko-angielskie konsorcjum funduszy inwestycyjnych Alelega SARL i Noble Capital Partners Ltd., za którymi stoją odpowiednio Vanna Ly i Mats Hartling, miał zasilić klubowe konto 12,2 mln zł, które miały zostać przeznaczone na spłatę najpilniejszych zobowiązań.

Określony w umowie termin zaksięgowania pieniędzy minął w piątek o północy, ale okazało się, że inwestorzy mają jeszcze dobę na przedstawienie TS "Wisła" potwierdzenia wykonania przelewu. Ten dokument też jednak nie trafił na Reymonta 22, co oznacza, że poprzedni właściciel zyskał możliwość anulowania transakcji sprzedaży piłkarskiej spółki.

Stowarzyszenie na razie nie podjęło decyzji w sprawie anulowania umowy. - Decyzją całego zarządu uznaliśmy, że wstrzymamy się na razie z decyzjami i będziemy czekać na zaksięgowanie przelewu. Wierzymy, że nie jest przypadkiem, że wiele osób zapewnia nas, iż wszystko będzie dobrze. Nie podjęliśmy decyzji, do kiedy czekamy. Chcemy się spotkać w poniedziałek i porozmawiać o tym, co będziemy robić dalej - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Rafał Wislocki, członek zarządu TS "Wisła".

W sobotę Hartling opublikował oświadczenie, w którym przekazał, iż w czwartek Ly zapewnił go, że przelew zostanie wysłany w piątek. Przyznał jednocześnie, że nie ma kontaktu ze swoim wspólnikiem. Więcej o tym TUTAJ.

- Pan Mats przesłał w sobotę oświadczenie, które zostało opublikowane, ale przesłał nam też wyjaśnienia dotyczące całej sytuacji. Skan przelewu cały czas do nas nie dotarł, jednak poproszono nas o cierpliwość - przyznał Wisłocki.

Po tym jak w piątek z funkcji prezesa TS "Wisła" zrezygnowała Marzena Sarapata, zarząd stowarzyszenia tworzą cztery osoby: Dorota Gburczyk-Sikora i Szymon Michlowicz w randze wiceprezesów oraz Rafał Wisłocki i Łukasz Kwaśniewski jako członkowie zarządu.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek bez gola. Genoa zakończyła rok remisem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy TS "Wisła" powinno anulować umowę sprzedaży Wisły Vannie Ly i Matsowi Hartlingowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (12)
 • grzesb Zgłoś komentarz
  "nie ma kontaktu ze swoim wspólnikiem " ....czy to naprawdę dalej nic a nic co niektórym nie wyjaśnia sytuacji ? Gołym okiem widać że to jacyś krętacze i niepoważni ludzie .A czy ten
  Czytaj całość
  wspólnik może ma jakąś sekrtarke jak w cywilizowanym świecie biznesu ??? Aha ,nie ma ,no to jakim cudem dwuosobowa spółka zamierza inwestować ? Bądźmy ludzie poważni .Nie ma kontaktu ,nie ma osób od kontaktu więc skąd ma mieć 12 milionów skoro nawet nie ma podstaw ?
  • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
   Kto sprytnemu zabroni czekwć poł roku. Chcieli to kupili, zechcą to kasę doślą a sarapatka nie po to sprzedawala aby nadal miec dlugi, kto kupił niech sięe martwi, grunt, ze kasa z
   Czytaj całość
   ostatniego meczu nie dotarła do zawodników tylko na słuszne konta, skrimne 20 tysięcy po 10 zl daje jakże skromne 200 tysięcy i za te piniadze to można kilka kambodżańskich szopek zmajstrować
   • Don Chichote Zgłoś komentarz
    Wyrok z odroczonym wykonaniem ?
    • Tadeusz Białek Zgłoś komentarz
     Czy pani prezes TS "Wisła" Marzena Sarapata, zanim zrezygnowała uzyskała od zarządu absolutorium z prowadzonej działalnośći ????? Czy może Misiek uzyskał takie absolutorium, bo
     Czytaj całość
     podobno on odpowiadał za finanse klubu !!! W Wiśle to prokurator jest potrzebny a nie nowy właściciel.
     • Janerkalech Zgłoś komentarz
      Niech zdycha to ZOMO mam nadzieję że boli
      • pawka9 Zgłoś komentarz
       Ja mam brata za oceanem ,piszę maila i wiem co jest grane ... a tu to jeden wspólnik z drugim....to jest szopka "noworoczna" !
       • lewybdg Zgłoś komentarz
        Co za pierd....e.. Jezeli facet jeden z drugim juz na początku sa nieslowni i nierzetelni to trzeba olac tych pseudo biznesmenów i bogaczy. Ja jesli widze w biznesie ze gosc na poczatku drogi
        Czytaj całość
        nie dotrzymuje slowa to nawet muchy z nim w kiblu nie ubijam, jak mawiał klasyk. Zeby w dobie dzisiejszych możliwości nie moc zrobić przelewu.. Smiech na sali. Jesli ksiaze i ten smieszny bogacz nie wykonali przelewu to juz go nie wykonaja..
        • VikingEpica Zgłoś komentarz
         Macie odpowiedź dlaczego właściciel skrywał się pod parasolem. Jedna wielka szopka.
         • yes Zgłoś komentarz
          Jedni liczą, że pieniądze będą - drudzy może jeszcze liczą pieniądze/przyszłe korzyści...
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×