KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zamieszania w Wiśle Kraków ciąg dalszy. Nowy właściciel zabrał głos w sprawie przelewu

Mats Hartling, jeden z nowych właścicieli Wisły Kraków, zaprzeczył, jakoby na koncie piłkarskiej spółki znalazły się pieniądze wysłane przez jego wspólnika, Vannę Ly. Szwed wyraził jednak nadzieję, że przelew zostanie zaksięgowany w poniedziałek.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków

W sobotę około godziny 17:00 informację o tym, że długo wyczekiwany przelew dotarł do klubu, podali niezależnie od siebie Marek Balawajder z RMF FM i Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego". Wisła nie potwierdziła tej informacji, a wręcz przeciwnie: opublikowała oświadczenie Matsa Hartlinga, który stwierdził, że pieniądze nadal nie trafiły na konto piłkarskiej spółki.

Reprezentujący mniejszościowego udziałowca Wisły SA, Noble Capital Partners Ltd., Szwed powtórzył to, co mówił już w piątek Adam Pietrowski, tymczasowy prezes klubu: Ly zapewnił swoich partnerów, że wykonał przelew, ale kontakt z nim jest utrudniony ze względu na podróż do Nowego Jorku.

"W czwartek, 27 grudnia Alelega Luxembourg reprezentowana przez pana Vanna Ly poinformowała swoich wspólników: Noble Capital Partners i pana Pietrowskiego, że przelew zostanie wytransferowany z jego rachunku bankowego dnia 28 grudnia.

Zarówno NCP, jak i pan Pietrowski nie mają powodów, by wątpić, że wspomniany przelew zostanie potwierdzony najbliższego dnia pracy banku, tj. 31 grudnia.

Biorąc pod uwagę zaniepokojenie wszystkich zaangażowanych stron, NCP i pan Pietrowski oczekują jednak potwierdzenia i wyjaśnień od pana Ly, który ze względu na okres świąteczny przebywa w podróży i kontakt z nim jest utrudniony" - czytamy w oświadczeniu Hartlinga.

Słowa Szweda oznaczają jedno: choć umowa sprzedaży Wisły SA nowym właścicielom została podpisana 18 grudnia, a weszła w życie cztery dni później, nadal nie wiadomo, jaka przyszłość czeka 13-krotnego mistrza Polski. Zasilenie konta zadłużonej na ponad 40 mln zł Wisły SA było warunkiem sine qua non przejęcia piłkarskiej spółki przez nowych właścicieli: należący do Vanny Ly luksemburski fundusz inwestycyjny Alelega SARL (60 proc.) oraz reprezentowany przez Hartlinga angielski fundusz Noble Capital Partners Ltd. (40 proc.).

Luksembursko-angielskie konsorcjum przejęło udziały w minioną sobotę, ale by transakcja została przypieczętowana, nowi właściciele mieli przelać na konto piłkarskiej spółki 12,2 mln zł na poczet uregulowania najpilniejszych zobowiązań: wobec piłkarzy, trenerów, pracowników oraz ZUS i US. Według pierwszych informacji pieniądze na koncie miały się pojawić do północy w piątek. Potem reprezentujący nowych właścicieli Pietrowski stwierdził, że wystarczy, by jego partnerzy przedstawili potwierdzenie wykonania przelewu.

Do północy w piątek nowi właściciele ani nie dokonali wpłaty, ani nie przedstawili dokumentu potwierdzającego jej wykonanie. Według pierwotnych założeń, w takich okolicznościach Wisła SA miała wrócić w ręce Towarzystwa Sportowego "Wisła", ale poprzedni właściciel piłkarskiej spółki nie jest skory do przyjęcia z powrotem pod swoje skrzydła zadłużonego na ponad 40 mln zł klubu.

Stowarzyszenie w piątek nie zabierało głosu, a w sobotę rano ograniczyło się do krótkiego komunikatu, oznajmiając, że nie doczekało się potwierdzenia przelewu i wzywając Ly i Hartlinga do złożenia wyjaśnień.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Kołodziejczyk o przejęciu Wisły. "To wszystko jest szyte grubymi nićmi"

Czy wierzysz w to, że Vanna Ly i Mats Hartling uratują Wisłę Kraków przed upadkiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (102)
 • bolo6781 Zgłoś komentarz
  jakie wlasciciele co oni bredza umowa to umowa wlascicielem jest towarzystwo sportowe wisla koniec kropka umowa nie zostala dotrzymana
  • SzadolCapone Zgłoś komentarz
   Ten Ly to jakas rodzina Nawrockiego z Rzeszowa?
   • Piotr Stankiewicz Zgłoś komentarz
    kto normalny wyłoży taką ilość pieniędzy na buraków i nożowników z Krakowa..!mając takich kiboli dawno powinno się zamknąc stadion i zlikwidować klub...! ci z trybun nie warci
    Czytaj całość
    tych co snują się po boisku..!
    • KamilUT Zgłoś komentarz
     Co za bzdury,to nie XV wiek że gość płynie żaglowcem do Ameryki i nie ma kontaktu.Najwyraźniej uważają Polaków za idiotów.
     • Jarek Niebrzydowski Zgłoś komentarz
      Po co te nerwy? Można jeszcze poczekać. Na pewno pan Ly jako właściciel Wisły Kraków próbuje pożyczyć pieniądze pod zastaw kilku kart zawodników Wisły. Może mu się to uda i kasa
      Czytaj całość
      będzie. Gorzej to będzie dopiero później jak będą chcieli dużo zarobić i przy okazji udawać, że spłacają długi klubu. Jak na 3 biedaków bez pieniędzy to na razie radzą sobie całkiem dobrze. Zastawienie kart piłkarzy może się udać i staną się pełnoprawnymi właścicielami klubu. Potem tylko muszą dogadać się z TS Wisła w sprawie sprzedaży gruntów i będzie dużo kasy.
      • Peel Faynarts Zgłoś komentarz
       Umowa dokładnie mówi kto jest właścicielem jezeli pieniędze nie trafiły na konto. Nawet jeśli trafia w poniedziałek to trzeba umowę aneksowac dopuszczajac poniedziałkowy termin.
       • hungabunga Zgłoś komentarz
        o czym mowa , faceci nie są godni zaufania , już na samym początku robią jaja z przelewami pieniędzy , poprostu zupełnie im nie zależy ,albo mają jakiś plan wobec tej sprawy ,bo to nie
        Czytaj całość
        jest ani poważne ani profesjonalne podejście do sprawy. Dla mnie to jest oczywiste albo się decyduje na tak i wchodzę w temat a jak nie to wycofuje się i po temacie. Miejmy nadzieje że to się skończy na plus dla Wisły , chociaż dla dobra i atrakcyjności polskiej ligi , bo już całkiem będzie nudna.
        • ggdd Zgłoś komentarz
         Zaorajcie ten klubik, którym stała się Wisła, i zacznijcie budować Klub, którym kiedyś była... Nie dacie przy tym okazji, aby pismacy lansowali się na waszym nieszczęściu.
         • Leszek Gupu Zgłoś komentarz
          Przykro patrzeć na to co się tam dzieje. Te buraki to myślą , że w Polsce nie ma internetu i nikt ich nie sprawdzi? Ja tego nie widzę inaczej jak wałek.
          • Dave Wlkp Zgłoś komentarz
           A sharky się nie zrzucą?? Mają hajs z handlu dopalaczy i innych wspaniałości...
           • Gerard Bukowski Zgłoś komentarz
            Poniedziałek
            • Grzegorz Twardowski Zgłoś komentarz
             robi sie coraz ciekawiej
             • Rysiek Frytkorz Zgłoś komentarz
              Kabaret ciąg dalszy, miło się czyta, jak się skisła kompromituję i mam niezły ubaw jak ci janusze wierzą, że może jutro a może za 100 lat przelew dojdzie :) Każdy normalny myślący
              Czytaj całość
              człowiek wie, że skisła żadnego przelewu nie dostanie i spadnie extraklapy na dobre:)
              Zobacz więcej komentarzy (47)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×