Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

TS "Wisła" Kraków zwołuje konferencję prasową

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 4 stycznia dojdzie do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków z dziennikarzami. Głównymi tematami będą zmiany właścicielskie w spółce Wisła Kraków SA i przyszłość ekstraklasowej drużyny.
Michał Fabian
Michał Fabian
stadion Wisły Kraków Newspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: stadion Wisły Kraków

"Zapowiadana na piątek 4 stycznia konferencja prasowa odbędzie się o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej TS Wisła Kraków (Hala główna przy ulicy Reymonta 22, wejście główne)" - poinformowało Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

Można w ciemno założyć, że wspomniana sala konferencyjna będzie pękać w szwach. W ostatnich dniach, a nawet godzinach, w Krakowie wydarzyło się tak wiele, że przedstawiciele mediów z pewnością zadbają o to, by uzyskać odpowiedzi na najbardziej palące kwestie.

Przypomnijmy: 2 stycznia Towarzystwo Sportowe "Wisła" unieważniło porozumienie z inwestorami, którzy mieli przejąć spółkę Wisła Kraków SA. Vanna Ly i Mats Hartling nie spełnili warunków umowy (do 28 grudnia mieli przelać 12,2 mln zł na poczet najpilniejszych wydatków pod rygorem anulowania umowy). TS "Wisła" pozostaje więc jedynym akcjonariuszem piłkarskiej spółki.

Prezesem zarządu Wisły Kraków SA miał zostać Tadeusz Czerwiński. Jednak honorowy prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków w ostatniej chwili się rozmyślił, tłumacząc się względami zdrowotnymi.

ZOBACZ WIDEO Przełamanie Milanu. Thiago Cionek z asystą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Tymczasem w czwartek, 3 stycznia, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła Wiśle Kraków licencję na rozgrywki Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/19. Powodem takiej decyzji była niejasna sytuacja prawna klubu oraz liczne naruszenia postanowień Podręcznika Licencyjnego.

Głos zabrał także prezes PZPN Zbigniew Boniek, który skrytykował ostatnie zamieszanie wokół krakowskiego klubu. - Zero tolerancji dla takich działań! Mam nadzieję, że decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN otrzeźwi niektóre gorące głowy i skłoni odpowiedzialnych ludzi związanych z Wisłą Kraków do racjonalnego postępowania - powiedział Boniek na stronie PZPN.

Czy Wisła Kraków dokończy sezon 2018/19 w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/tswisla.pl
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×