Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Będzie wojna o Wisłę Kraków. "Naszym celem jest doprowadzenie transakcji do końca"

Mats Hartling, niedoszły współwłaściciel Wisły Kraków SA, wydał oświadczenie, w którym przekazał, że zamierza doprowadzić do przejęcia klubu bez udziału Vanny Ly i jego Alelegi.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Vanna Ly (z lewej) i Mats Hartling (z prawej) Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Vanna Ly (z lewej) i Mats Hartling (z prawej)

2 stycznia Towarzystwo Sportowe "Wisła" ogłosiło, że umowa sprzedaży piłkarskiej spółki konsorcjum funduszy inwestycyjnych Alelega SARL i Noble Capital Partners Ltd. została unieważniona, ponieważ nabywcy nie spełnili określonych w niej warunków: nie wpłacili ani symbolicznej złotówki, za którą mieli nabyć akcje, ani 12,2 mln zł na poczet uregulowania najpilniejszych zobowiązań Wisły SA, co było warunkiem sine qua non transakcji. Do tego Hartling stracił kontakt z Ly, który miał fizycznie wykonać przelew na 12,2 mln zł. Francuz miał doznać zawału serca w trakcie podróży do Nowego Jorku.

W piątek, podczas konferencji prasowej, Szymon Michlowicz z zarządu stowarzyszenia potwierdził, że to TS "Wisła" jest właścicielem Wisły SA: - Uważamy się za pełnoprawnych właścicieli spółki akcyjnej. Stoimy na stanowisku, że umowa ta nie wywarła żadnych skutków prawnych. Nie zostały spełnione warunki, które były w umowie wprost wskazane. Kupujący nie wpłacili symbolicznej złotówki i co ważniejsze, do 28 grudnia nie wpłynęły na konto spółki obiecane pieniądze, czyli ta kwota 12,2 mln zł. Ponadto do dnia kolejnego nigdzie nie wpłynęło potwierdzenie dokonania owej płatności. Stoimy na stanowisku, że byliśmy uprawnieni do unieważnienia umowy.

Kilka godzin później reprezentujący Hartlinga i Ly Adam Pietrowski skontaktował się z portalem interia.pl, przekazując oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. Komunikat jest kuriozalny, choć z tego powodu, że Pietrowski, który jest jego autorem, myli nawet firmy swoich partnerów. Co jednak istotne, niedoszli właściciele Wisły zapewniają, że zamierzają doprowadzić transakcję kupna Wisły SA do końca. Cokolwiek to znaczy.

Oto treść (pisownia oryginalna) oświadczenia Matsa Hartlinga i Adama Pietrowskiego:

"Noble Capital Partner i tymczasowy prezes Wisły pan Pietrowski pragną przekazać swą konsternację, złość i zaskoczenie, jakimi jest całkowity brak kontaktu ze strony Alelega Luxembourg, w związku z zamknięciem wspólnego przejęcia akcji Wisły Kraków SA.

Staraliśmy się niestrudzenie uzyskać informacje na temat miejsca pobytu pana Vanna Ly, ale nic nie wskóraliśmy poza bzdurnymi wymówkami.

Postępowanie pana Ly postawiło każdego z nas w ekstremalnie trudnej sytuacji wobec faktu, że Alelega miała być wiodącym inwestorem.

NCP i pan Pietrowski zainspirują zarówno cywilne, jak i kryminalne postępowanie przeciw Aalelega Luxembourg i panu Ly.

Jednocześnie przepraszamy stronę sprzedającą akcje, kibiców i innych zaniepokojonych. Zamierzamy wszystko wyjaśnić i pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem.

O naszych zamiarach poinformowaliśmy stronę sprzedającą klub - TS Wisła, oczekujemy od niej współpracy i dotrzymywania postanowień, jakie zostały zawarte w umowie.

Naszym celem jest doprowadzenie transakcji do końca, bez udziału Alelegi Luxembourg.

Nie mamy innego komentarza do konferencji prasowej, jaką zorganizowało TS dziś wieczór".

Oświadczenie Hartlinga i Pietrowskiego na Twitterze skomentował Bogusław Leśnodorski, który pomaga Wiśle rozwiązać tę sytuację. Według byłego prezesa Legii Warszawa, niedoszli właściciele Białej Gwiazdy "mogą jedynie przeprosić, oddać wszystkie dokumenty i w przyszłości omijać Kraków obwodnicą".

ZOBACZ WIDEO Ronaldo ratuje Juventus i wyprzedza Piątka! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Kto ma rację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
 • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
  Jak szybko da się sprzedać ziemię świętą? I po ile metr, jak obstawiacie? Realny zysk kogoś może być taki, że ziemia nie na sprzedaż zostanie sprzedana i to po atrakcyjnej cenie. Tu
  Czytaj całość
  jest odpowiedź na temat reżyseratego cyrku.
  • Zbigniew Pieniążek Zgłoś komentarz
   przyślą mafie czeczeńską
   • smeagоl Zgłoś komentarz
    Jaki Madryt?? Jaki Madryt?? Przesiadki są dla biedaków z Azji, a ja lecę bezpośrednio swoim prywatnym samolotem. Nawet bez międzylądowania, bo za mną lecą samoloty z zapasowym paliwem.
    • Adolfo Kudłatos Zgłoś komentarz
     Twiter to faktycznie dobry kanał do przeprowadzania poważnych rozmów , tylko patrzeć jak akcje Wisły SA będzie można kupić na OLXie , po prostu dalej „inwestorzy :)” grają w h.. i
     Czytaj całość
     nikt im nie jest w stanie nic zrobić. Jeżeli ukradłeś batona to nie przyznajesz się do winy idziesz w zaparte że to nie ty , w efekcie finał będzie taki sam, dlatego Panowie nic nie oddadzą, a widząc Januszy z TS Wisła, tylko mogą się cieszyć z frajerstwa roku !!!
     • matrixxx Zgłoś komentarz
      Ankieta pozbawiona większego sensu. Przecież to kto ma rację zależy WYŁĄCZNIE od zapisów prawnych (język prawniczy jest jak wiadomo zagmatwany) i to w dodatku W JĘZYKU OBCYM!!!
      Czytaj całość
      Oczywiście moralnie Wisła, ale z praktyce nieraz ludzie potracili majątek życia bo coś (wyglądającego niegroźnie) podpisali
      • smeagоl Zgłoś komentarz
       Nie podszywaj się pode mnie, biedaku. Gdybym nie był teraz na Malediwach, to bym namierzył twoje ip i byśmy pogadali, ale nie mogę, bo zaraz lecę do Panamy.
       • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
        Jakim to trzeba być niedorozwojem żeby tak się dać oszwabić jakiemuś Ly i jego kumplom? Żadnego Polaka by nie dopuścili do transakcji a jak się pojawił jakiś egzotyczny Dyzma z
        Czytaj całość
        zagranicy, o którym nikt niczego nie wiedział, to od razu wszyscy na baczność przed nim i zaczęli go kreować na świętego Mikołaja i zbawcę Wisełki. Przecież dotychczasowe władze Wisły to zupełnie niedojrzałe matołki o zerowym ilorazie inteligencji. A dzisiaj odwracają kota ogonem i oskarżają innych zamiast posypać swoje głowy popiołem. Typowe w Polsce.
        • Jolanta Klobukowska Zgłoś komentarz
         Mnie to wyglada rak.ze tylko Pietriwski chce.....ale nie ma pieniedzy. Tamci chcieli ale nie mieli pieniędzy.Wszystkich nalezy uznać za oszystów.
         • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
          Chcą zapłaty za kabaret i slusznie, ktoś ich zaprosił do kabaretu, ktoś podpisał umowę ktoś powinien omijać Kraków z daleka. Sarapatka jesteś wielka
          • Piotr Kalinowski Zgłoś komentarz
           Podpisano umowę sprzedaży i mamy nowego właściciela. Roszczenia z tytułu braku zapłaty trzeba dochodzić na drodze sądowej. Rozsądny sprzedający otrzymałby zapłatę przed podpisaniem
           Czytaj całość
           umowy , ale jak nie ma chętnych to zalicza się takie wpadki.
           • werty Zgłoś komentarz
            Obu panom nie chodzi o przejęcie klubu, a o ewentualne wyciągnięcie pieniędzy od nowego właściciela, o ile taki się znajdzie. Nikt nie upublicznił umowy i w zasadzie tylko jej strony
            Czytaj całość
            wiedzą co jest w niej napisane. Po za tym od interpretacji jest sąd i jeżeli obaj panowie mają na czym się oprzeć, to będą utrudniać ile się da. Teraz to oni będą czekać na przelew, ale w obecnej sytuacji Wisły mogą się nie doczekać. Zresztą z ich punktu widzenia nic nie tracą, a mogą coś zyskać. Wypada podziękować byłej prezes za to szambo.
            • Yuri_Orlov Zgłoś komentarz
             Sprawa skończy sie w Hadze.... a tych trzech panów którzy odpowiadali na wczorajszej konferencji.... też maczali w tym palce ;)
             • Fan Zimowej Mordeczki Zgłoś komentarz
              Juz nie wiem czy to komedia czy drama......
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×