Puchar Anglii: Manchester United kontynuuje zwycięską serię

Manchester United awansował do IV rundy rozgrywek o Puchar Anglii, pokonując Reading 2:0. Było to piąte z rzędu zwycięstwo Czerwonych Diabłów pod rządami Ole Gunnara Solskjaera.

Michał Piegza
Danny Loader (z lewej) i Phil Jones (z prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Danny Loader (z lewej) i Phil Jones (z prawej)
Seria Manchesteru United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera trwa. Po czterech ligowych wygranych z rzędu, Czerwone Diabły pewnie awansowały do IV rundy Pucharu Anglii, 2:0 pokonując występujący w Championship Reading.

Na pierwszą okazję bramkową kibice na Old Trafford czekali do 16. minuty. Z dystansu ponad bramką uderzył, grający po raz pierwszy od dawna w wyjściowym składzie, Alexis Sanchez. Chwilę później pokazali się goście. W polu karnym do piłki doszedł Andy Yiadom, strzał z dwunastu metrów poszybował daleko od celu.

Gospodarze prowadzenie objęli w 22. minucie. Dwie minuty wcześniej do siatki trafił Fred, uczynił to ze spalonego. Przed uderzeniem w polu karnym faulowany był Juan Mata. Po analizie VAR arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał poszkodowany.

Prowadząc zawodnicy United cofnęli się i zamierzali kontrować przeciwnika. W 29. minucie strzał z pola karnego Romelu Lukaku obronił Anssi Jaakkola. Chwilę później gospodarze sami nadziali się na szybkie wyjście rywala. Daniel Loader minął już Sergio Romero, zbyt długo zwlekał z uderzeniem, pozwolił bramkarzowi wrócić i odbić piłkę na róg.

Goście szukali okazji na wyrównanie. Chwilę przed przerwą w końcu w światło bramki przymierzył Yiadom. Romero odbił piłkę na róg. W czwartej minucie doliczonego czasu 1. połowy mecz zamknął Lukaku. Belg otrzymał prostopadłe podanie od Sancheza, minął bramkarza i trafił do siatki.

W drugiej części wciąż w ofensywie aktywni byli goście. Nie potrafili jednak zmusić do kapitulacji Sergio Romero. Świetną okazję miał osiem minut po zmianie stron Callum Harriott. Golkiper Czerwonych Diabłów nogami odbił strzał.

Po godzinie gry coraz więcej do powiedzenia mieli gospodarze, którzy jednak nie kwapili się do zdecydowanego ataku. W końcówce ponownie uaktywnili się gracze klubu z Championship, ale honorowego gola nie zdobyli.

Manchester United - Reading FC 2:0 (2:0)
1:0 - Mata (k.) 22'
2:0 - Lukaku 45+4'

Manchester United: Sergio Romero - Diogo Dalot, Matteo Darmian, Phil Jones, Ashley Young - Fred (62' Marouane Fellaini), Scott McTominay, Andreas Pereira - Juan Mata (62' Tahith Chong), Romelu Lukaku, Alexis Sanchez (64' Marcus Rashford).

Reading: Anssi Jaakkola - Andy Yiadom, Tiago Ilori (46' Sone Aluko), Liam Moore, Omar Richards - Liam Kelly, Andrew Rinomhota - Garath McCleary (61' Modou Barrow), Jon Swift, Callum Harriott (76' Yakou Meite) - Daniel Loader.

Żółte kartki: Chong (United) oraz Yiadom (Reading).

Sędzia: Stuart Attwell.

***

Sheffield Wednesday - Luton Town 0:0

West Bromwich Albion - Wigan Athletic 1:0 (1:0)
1:0 - Sako 31'

Shrewsbury Town - Stoke City 1:1 (1:0)
1:0 - Norburn (k.) 45+4'
1:1 - Crouch 78'

Burnley FC - Barnsley FC 1:0 (0:0)
1:0 - Wood (k.) 90+2'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Manchester United awansuje co najmniej do półfinału rozgrywek o Puchar Anglii?