Premier League: Everton nie zachwycił, ale pokonał AFC Bournemouth

Everton pokonał u siebie 2:0 (0:0) AFC Bournemouth w meczu 22. kolejki Premier League. Bramki zdobyli Kurt Zouma oraz Dominic Calvert-Lewin.

Kuba Cimoszko
 Christian Kabasele i Richarlison Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Christian Kabasele i Richarlison
Ostatni czas nie był najlepszy dla Evertonu. Aż 4 porażki w ostatnich 5 spotkaniach zwiastowały, że niedzielne starcie z Bournemouth nie będzie łatwe. Niewielkim pocieszeniem było nawet to, że goście także mieli za sobą nie najlepszy czas.

Mecz na Goodison Park lepiej rozpoczęli przyjezdni. To oni atakowali częściej i przede wszystkim groźniej. Problem jednak w tym, że brakowało im celności. Niezłe sytuacje zmarnowali m. in. Joshua King i David Brooks. Gospodarze z kolei mieli problem ze konstruowaniem dobrych akcji. A gdy się udało, również pudłowali. Tym samym do przerwy bramek nie było.

Bezbramkowy rezultat utrzymywał się także przez kwadrans drugiej połowy. Dopiero po jego upływie dośrodkowanie Lucasa Digne celnym strzałem głową zakończył Kurt Zouma. Stracony gol wyraźnie podciął skrzydła gościom. Dotąd to oni przeważali, ale teraz nie mogli sobie poradzić z cofniętym przeciwnikiem. Nie udało się wyrównać, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry dobił ich jeszcze Dominic Calvert-Lewin.

Everton - AFC Bournemouth 2:0 (0:0)
1:0 - Kurt Zouma 61'
2:0 - Dominic Calvert-Lewin 90+5'

Czy Everton awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?