Primera Division: jubileusz Messiego, popis Suareza. FC Barcelona zabawiła się z SD Eibar

FC Barcelona bez problemów pokonała SD Eibar 3:0. Leo Messi świętował swoje trafienie nr 400 w Primera Division. Jednak bohaterem meczu został Luis Suarez, który miał udział przy każdym z trzech goli.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze FC Barcelona PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Niewiele zapowiadało się na to, że FC Barcelona wyjdzie na prowadzenie już w 19. minucie. Eibar w niedzielę zagrał na Camp Nou bez kompleksów i nie był rzadkim gościem na połowie gospodarzy. Sęk w tym, że przyjezdnym brakowało konkretów pod bramką ter Stegena, a Blaugranie wystarczył moment magii, żeby uderzyć po raz pierwszy.

Philippe Coutinho wykorzystał szansę od Ernesto Valverde, który wyjątkowo postawił na niego w wyjściowym składzie. Brazylijczyk rozegrał piłkę z Luisem Suarezem, a ten wykończył akcję strzałem na dalszy słupek. Chwilę później Urugwajczyk mógł podwyższyć wynik, ale dał się złapać na spalonym. Nie przeszkodziło to napastnikowi zostać bohaterem meczu.

Wyręczył go w drugiej połowie Lionel Messi, który strzelił swojego gola nr 400 w rozgrywkach Primera Division. Nie byłoby tego trafienia, gdyby nie podanie Suareza. 32-latek zanim podał do Argentyńczyka, przeprowadził akcję z Coutinho. W kolejnych minutach Urugwajczyk wciąż był aktywny w polu karnym przeciwników. Kilka minut po Messim podwyższył na 3:0 po tym, jak umiejętnie z autu dograł mu Sergi Roberto. Jednak wcześniej mógł trafić po dośrodkowaniu Alby i asystować, ale w 58. minucie Messi oddał zbyt słaby strzał.

Eibar stać było na dwie groźne akcje. W pierwszej połowie wyżej od Roberto wyskoczył Sergi Enrich, jednak oddał niecelny strzał głową z kilku metrów. Przyjezdni zmusili Marca-Andre ter Stegena do pierwszej interwencji dopiero w 74. minucie. Zmiennik Pablo de Blasis nieźle główkował po centrze Jose Angela. To nie wystarczyło, by chociaż raz zadać cios aktualnym mistrzom Hiszpanii.

A ci utrzymali się na pozycji lidera Primera Division. Blaugrana ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem Atletico Madryt, które w niedzielę wygrało 1:0 z Levante.

FC Barcelona - SD Eibar 3:0 (1:0)
1:0 - Luis Suarez 19'
2:0 - Leo Messi 53'
3:0 - Luis Suarez 59'

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (83' Sergi Roberto), Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Ivan Rakitić, Sergio Busquets (66' Arturo Vidal), Arthur Melo (71' Ousmane Dembele) - Leo Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho.

Eibar: Asier Riesgo - Ruben Pena, Pedro Bigas, Anaitz Arbilla, Jose Angel - Gonzalo Escalante (77' Kike), Papakouli Diop, Fabian Orellana, Joan Jordan, Marco Cucurella (64' Pablo de Blasis) - Sergi Enrich (83' Marc Cardona).

Żółte kartki: Suarez i Pique (Barcelona) oraz Enrich (Eibar).

Sędziował: Jesus Gil Manzano.