Ligue 1: dramat ekipy Kamila Glika trwa - AS Monaco rozbite u siebie przez RC Strasbourg Alsace

AS Monaco przegrało dwunasty mecz w obecnym sezonie Ligue 1. W spotkaniu 21. kolejki wicemistrz Francji, z Kamilem Glikiem w składzie, przed własną publicznością okazał się zdecydowanie słabszy od RC Strasbourg Alsace (1:5).

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Kamil Glik
Trwa dramat Monaco, które nie może się wydostać ze strefy spadkowej. Na nic się zdał powrót do składu Radamela Falcao, a także gra sprowadzonego z Chelsea FC Cesca Fabregasa.

Już sam początek rywalizacji zapowiadał kłopoty gospodarzy, którzy w 7. minucie stracili Naldo. Brazylijski obrońca zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Ludovica Ajorque'a i zasłużenie otrzymał od sędziego czerwoną kartkę.

Po chwili goście zadali dwa szybkie ciosy. Najpierw świetne dośrodkowanie Kenny'ego  Lali uderzeniem głową na gola zamienił Ajorque. Natomiast po niespełna pięciu minutach Diego Benaglio pokonał Adrien Thomasson, któremu asystował Youssouf Fofana.

Co prawda po prostopadłym podaniu od Youri'ego Tielemansa Falcao w 22. minucie zdobył bramkę kontaktową, ale to było wszystko, na co było tego dnia stać podopiecznych Thierry'ego Henry'ego.

Po zmianie stron marzenia drużynie z Monako o korzystnym wyniku zabrali Ibrahim Sissoko oraz Ludovic Ajorque, który skompletował dublet. Rezultat konfrontacji na 5:1 dla zawodników ze Strasburga w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił Fofana.

Przyjezdni również zakończyli mecz w "dziesiątkę", bo ukarany czerwonym kartonikiem został Stefan Mitrović.

Ligue 1, 21. kolejka:

AS Monaco - RC Strasbourg Alsace 1:5 (1:2)
0:1 - Ludovic Ajorque 12'
0:2 - Adrien Thomasson 17'
1:2 - Radamel Falcao 22'
1:3 - Ibrahim Sissoko 63'
1:4 - Ludovic Ajorque 68'
1:5 - Youssouf Fofana 90+4'

Czerwone kartki: Naldo (AS Monaco) w 7. minucie /za faul/ i Stefan Mitrović (RC Strasbourg Alsace) w 69. minucie /za faul/.
*Kamil Glik (AS Monaco) rozegrał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę.

Stade de Reims - OGC Nice 1:1 (1:0)
1:0 - Remi Oudin 12'
1:1 - Remi Walter 90+9'

Nimes Olympique - Toulouse FC 0:1 (0:1) 0:1 - Yaya Sanogo 41'