Krótka przygoda Macieja Gostomskiego z Cracovią. Bramkarz rozwiązał kontrakt z klubem

Maciej Gostomski nie jest już zawodnikiem Cracovii. W poniedziałek kontrakt bramkarza z krakowskim klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. 30-latek rozegrał dla Pasów tylko jedną rundę.

Maciej Kmita
Maciej Gostomski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Maciej Gostomski
Maciej Gostomski był pierwszym letnim nabytkiem Cracovii. Już w lutym ubiegłego roku krakowianie porozumieli się z nim w sprawie kontraktu, który wszedł w życie 1 lipca, gdy wygasła jego umowa z Koroną Kielce.

Golkiper zaczął sezon w bramce, ale w połowie rundy jesiennej stracił miejsce w składzie na rzecz Michala Peskovicia. Trener Michał Probierz odsunął go od gry po przegranych 0:2 derbach Krakowa. W 11 meczach z Gostomskim między słupkami Cracovia straciła 17 bramek, a w dziewięciu kolejnych spotkaniach - tylko 4.

Gostomski najpierw wypadł z "11", a pod koniec rundy jesiennej trener Probierz nie zabierał go nawet na ławkę rezerwowych, co oznaczało, że przygoda 30-letniego bramkarza z Cracovią dobiega końca. Co prawda Gostomski znalazł się w kadrze Pasów na zgrupowanie w Turcji, ale w poniedziałek rozstał się z klubem.

Jest drugim po Sierdierze Sierdierowie zawodnikiem, który odszedł z Cracovii w przerwie zimowej. Trener Probierz nie wiąże też przyszłości z Antoninim CulinąAdrianem Dankiem i Sergeiem Zenjovem, dla których zabrakło miejsca w samolocie do Turcji. Nowymi twarzami przy Kałuży 1 są natomiast Bojan Cecarić i Sergiu Hanca.