Sparingowa środa: tabun testowanych przez Franciszka Smudę. Warta Poznań przegrała z Litwinami

Górnik Łęczna zremisował 2:2 z Hetmanem Zamość, a Puszcza Niepołomice przegrała 1:4 ze Stalą Stalowa Wola. Trenerzy Franciszek Smuda i Tomasz Tułacz testowali dużą grupę zawodników.

fragment sparingu Odra Opole - GKS Tychy Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: fragment sparingu Odra Opole - GKS Tychy
W pierwszej połowie Franciszek Smuda obserwował sześciu testowanych piłkarzy, a po przerwie pięciu. Eksperymentalna drużyna w barwach Górnika Łęczna nie poradziła sobie z Hetmanem Zamość i zremisowała z czwartoligowcem 2:2. Przed porażką uchronił łęcznian Jakub Cielebąk. 16-letni wychowanek akademii Górnika zdobył swoją drugą bramkę w okresie przygotowań. Jeszcze gorzej poszło grupie zawodników testowanych przez Tomasza Tułacza w Puszczy Niepołomice. Przegrali oni 1:4 ze Stalą Stalowa Wola.

Z zagranicznym przeciwnikiem zmierzyła się Warta Poznań. O jej porażce 0:1 z Żalgirisem Kowno zdecydowała bramka stracona w 3. minucie. Piąta drużyna ligi litewskiej potrafiła później odpierać ataki Zielonych, a ponadto miała szczęście, kiedy Adrian Cierpka nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Michale Jakóbowskim. Drużyna z Poznania oddała dwa uderzenia w poprzeczkę, ale żadnego do siatki.

Po raz pierwszy od czasu podpisania kontraktu Artur Krysiak stanął w bramce Odry Opole. Golkiper nie występował na polskich boiskach od 2006 roku, kiedy to rozpoczął zagraniczną część kariery. Nie skapitulował w drugiej połowie sparingu z GKS-em Tychy, który Odra wygrała 2:0 dzięki bramkom Ivana Martina i Mariusza Rybickiego. - Dopisała nam tym razem skuteczność, choć mogliśmy wygrać jeszcze wyżej. Mamy jeszcze trochę pracy do wykonania w Opolu przed wylotem do Turcji - podsumował Rybicki.

Chojniczanka zwyciężyła 2:1 z Olimpią Grudziądz w meczu klubów z Pomorza. Oba gole strzeliła przed przerwą, a autorem jednego z nich był testowany Paweł Kowalkowski. Był to pierwszy sparing chojniczan po rozpoczęciu przygotowań. Już z aż trzema przeciwnikami zmierzyła się natomiast Sandecja Nowy Sącz. Porażka 0:1 ze Stalą Mielec to jej pierwsza w roku. Wynik otworzył i jednocześnie ustalił krótko po wejściu z ławki rezerwowych Sergio Mendiguchia. Wbiegł on bezkarnie w środek pola karnego i wykorzystał płaskie dośrodkowanie.

ROW 1964 Rybnik - Podhale Nowy Targ 1:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Łęczna poprawi wyniki w rundzie wiosennej?