Mecz w Marsylii przerwany. Petarda wybuchła obok piłkarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: mecz Olympique Marsylia - Lille
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: mecz Olympique Marsylia - Lille

Kibice Olympique Marsylia domagają się zmiany władz w swoim klubie. Teraz jednak posunęli się za daleko, bo jeden z nich wrzucił petardę na boisko.

W tym artykule dowiesz się o:

Do skandalu doszło w piątkowym meczu francuskiej ekstraklasy Olympique Marsylia - Lille OSC. W 58. minucie sędzia główny przerwał mecz i nakazał zawodnikom opuścić boisko. Była to konsekwencja petardy wrzuconej na murawę, która następnie wybuchła obok grupy piłkarzy.

Bardzo blisko wybuchu byli zawodnicy Jordan Amavi, Jose Fonte i Kevin Strootman, a także sędzia liniowy. Na szczęście ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale arbiter główny dopiero po prawie czterdziestu minutach wznowił mecz.

Spotkanie ostatecznie zakończono bez kolejnych zakłóceń. Olympique na pewno jednak czekają surowe konsekwencje. Kara finansowa, zamknięcie stadionu, a nawet odjęcie punktów wchodzą w grę.

Skandaliczny incydent jest konsekwencją narastającego konfliktu na linii kibice - władze OM. Fani są rozczarowani postawą drużyny, a ich zdaniem działacze są głównymi winowajcami i powinni odejść.

Klub z Marsylii zajmuje siódme miejsce w tabeli. W zimowym oknie transferowym sprowadzono Mario Balotellego, który ma pomóc w wyjściu z kryzysu. Włoch strzelił gola w debiucie, ale jego zespół przegrał z Lille 1:2.