Puchar Anglii: pewny awans Chelsea FC, debiut Higuaina

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC

Chelsea nie miała problemów z awansem do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Anglii. Londyńczycy 3:0 pokonali Sheffield Wednesday. W zespole gospodarzy zadebiutował Gonzalo Higuain.

Chelsea bez większych problemów awansowała do 1/8 finału Pucharu Anglii. Wydarzeniem meczu był debiut wśród gospodarzy Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk niczym szczególnym w meczu nie wyróżnił się. Mógł znaleźć się w jednej dobrej sytuacji, ale źle przyjął piłkę. Natomiast w 2. połowie uderzył głową niecelnie.

Niespodzianką zapachniało przez moment w 22. minucie. Sędzia podyktował rzut karny dla Sheffield Wednesday, ale po analizie VAR słusznie zmienił decyzję. Kilkadziesiąt sekund później Andre Marriner wskazał na "wapno" po drugiej stronie boiska. Faulowany był Cesar Azpilicueta. Willian namawiał Higuaina, aby podszedł do rzutu karnego. Nowy nabytek Chelsea nie dał się namówić, a Brazylijczyk pewnie zdobył gola.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Goście zaatakowali raz. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła w zewnętrzną część słupka i wyszła na aut bramkowy. Szanse na jakiekolwiek emocje w meczu zamknął w 65. minucie, będący coraz bliżej przejścia do Bayernu, Callum Hudson-Odoi. Anglik otrzymał dokładnie podanie z głębi pola od Andreasa Christensena, zwiódł rywala i uderzył. Keiren Westwood odbił strzał, ale piłka i tak wpadła do siatki.

Wynik meczu ustalił w 83. minucie Willian. W polu karnym piłkę odegrał mu, wprowadzony chwilę wcześniej za Higuaina, Olivier Giroud. Brazylijczyk technicznym strzałem przy słupku zdobył swojego drugiego gola w meczu.

Chelsea FC - Sheffield Wednesday 3:0 (1:0) 1:0 - Willian (k.) 26' 2:0 - Hudson-Odoi 65' 3:0 - Willian 83'

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, Andreas Christensen, Marcos Alonso - Ross Barkley (84' Jorginho), Ethan Ampadu (65' Ruben Loftus-Cheek), Mateo Kovacić - Callum Hudson-Odoi, Gonzalo Higuain (82' Olivier Giroud), Willian.

Sheffield Wednesday: Keiren Westwood - Liam Palmer, Tom Lees, Morgan Fox, Jordan Thorniley - George Boyd (75' Lucas Joao), Sam Hutchinson, Barry Bannan, Joey Pelupessy (69' Fernando Forestieri), Adam Reach - Steven Fletcher (76' Atdhe Nuhiu).