Sparingowo: Lechia gorsza od Duńczyków

W kolejnym sparingu rozegranym w tureckim Belek, piłkarze Lechii Gdańsk tym razem okazali się słabsi. Przegrali z Odense Boldklub 0:2. Trener Piotr Stokowiec dał szansę 22 zawodnikom, każdy z nich zagrał po 45 minut.

Michał Gałęzewski
Piotr Stokowiec WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Piotr Stokowiec
Jak dotąd piłkarzom Lechii Gdańsk w Turcji wiodło się dobrze. Pokonali 2:1 rumuński Viitorul Constanca i 1:0 mistrza Bułgarii, Łudogorec Razgrad. Tym razem drużyna lidera Lotto Ekstraklasy mierzyła się z siódmym zespołem ligi duńskiej, Odense Boldklub. Drużyna ta okazała się zbyt mocna.

Gdańszczanie od początku prezentowali się jednak nieźle, a znów aktywny był zdobywca dwóch bramek w poprzednich spotkaniach, Mateusz Żukowski. Najwięcej strzałów miał jednak Filip Mladenović, który za każdym razem przegrywał w rywalizacji z duńskim bramkarzem Oliverem Christensenem.

To jednak Odense Boldklub zdobywało bramki. W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, kapitulował Zlatan Alomerović, a w drugiej połowie bramkę wpuścił Dusan Kuciak, który nie zdołał zatrzymać duńskiej kontry. Za każdym razem akcję wykończył Bashkim Kadrii.

Lechia Gdańsk próbowała jeszcze odmienić losy spotkania, jednak jej się to nie udało. Mecz zakończył się rezultatem 0:2 i trener Piotr Stokowiec ma kolejny materiał do analizy.

Lechia Gdańsk - Odense BK 0:2 (0:1)
0:1 - Bashkim Kadrii 40'
0:2 - Bashkim Kadrii 69'

Skład Lechii Gdańsk:

I połowa: Zlatan Alomerović - Filip Mladenović, Steven Vitoria, Błażej Augustyn, Joao Nunes - Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Tomsz Makowski - Konrad Michalak, Jakub Arak, Mateusz Żukowski.

II połowa: Dusan Kuciak - Karol Fila, Daniel Mikołajewski, Michał Nalepa, Filip Dymerski - Daniel Łukasik, Mateusz Sopoćko, Egy Maulana Vikri, Michał Mak, Flavio Paixao, Artur Sobiech.

Odense BK: Oliver Christensen - Ryan Johnson Laursen (75' Gustav Grubbe), Jeppe Tverskov (46' Marco Lund), Oliver Lund (70' Daniel Obbekjaer), Yao (84' Rasmus Festersen) - Mathias Greve, Jens Jakob Thomasen, Casper Nielsen (46' Mads Froakjær-Jensen), Julius Eskesen (70' Ramon Leeuwin) - Bashkim Kadrii, Nicklas Helenius.

Czy porażka z Odense BK to powód do zmartwień?