Krzysztof Piątek już strzela dla AC Milan! Zobacz jego gole w meczu z Napoli

Kapitalnie przygodę z AC Milan rozpoczyna Krzysztof Piątek. Polski napastnik w swoim pierwszym meczu w podstawowej jedenastce zdobył premierową bramkę już w 11. minucie. Chwilę później miał już na koncie dublet!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Piątek PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Przed tygodniem Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z AC Milan i już 6 dni później, w swoim pierwszym występie w podstawowym składzie, zdobył bramkę! Polski napastnik w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch pokonał golkipera SSC Napoli już w 11. minucie meczu.

Piątek w nowym zespole zadebiutował już w sobotę. Mecz, również z Napoli, ale rozgrywkach Serie A, rozpoczął na ławce rezerwowych, a trener Gennaro Gattuso wprowadził go do gry w 71. minucie. 23-latek stworzył sobie jedną okazję, ale do siatki nie trafił, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

We wtorkowy wieczór Piątek wybiegł w podstawowym składzie w ustawieniu 4-3-3 na szpicy. Już na samym początku piłkę z własnej połowy wybił Diego Laxalt, a reprezentant Polski wykorzystał bierną postawę obrońców, przyjął piłkę, wbiegł w pole karne i strzelił obok bezradnego Alexa Mereta.

Pierwszy gol Krzysztofa Piątka w barwach AC Milan:

W 27. minucie polski napastnik miał na koncie już dublet. Tym razem przed "szesnastkę" górną piłkę zagrał Lucas Pasqueta. Piątek przyjęciem klatką piersiową lekko wyrzucił się na bok pola karnego, ale po krótkim wycofaniu popisał się pięknym strzałem w długi róg. Podobnie, jak po pierwszym trafieniu, były napastnik Genui rzucił się na kolana po czym wykonał charakterystyczną "cieszynkę" z pistoletami.

Drugi gol Piątka:

W spotkaniu AC Milan - Napoli w barwach gości od początku zagrali też Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Ostatecznie ekipa Piątka wygrała 2:0 i awansowała do półfinału Pucharu Włoch.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek w kolejnym meczu też zagra w podstawowej jedenastce?