Premier League: Manchester United wymęczył zwycięstwo nad Leicester City

Mocno przeciętny mecz Manchesteru United w starciu z Leicester City dał jednak zwycięstwo 1:0. Jedynego gola zdobył Marcus Rashford. Czerwone Diabły awansowały na piąte miejsce w Premier League.
Bartosz Zimkowski
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: radość zawodników Man Utd (Matić z lewej, Rashford z prawej)

Po czterech minutach Marcus Rashford powinien cieszyć z gola. Anglik, który jest jedną z wizytówek Ole Gunnara Solskjaera, zawiódł sromotnie, bo z czterech metrów uderzył nad poprzeczką. Ale szybko, ponieważ pięć minut później, już z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Zanim to się jednak stało, piłkę stracili gospodarze. Źle podał Ricardo Perreira i Paul Pogba obsłużył idealnym podaniem swojego kolegę z drużyny. Rashford strzelił nie do obrony i zdobył dziewiątą bramkę w Premier League w tym sezonie. Warto dodać, że to był setny mecz w angielskiej ekstraklasie 21-latka.

Kilka minut później mógł być remis. Na środku pola karnego znalazł się James Maddison, jednak ofiarnymi wślizgami Eric Bailly oraz Luke Shaw zablokowali Anglika. Możliwe, że to właśnie w tej sytuacji Maddison doznał kontuzji, z powodu której opuścił boisko w 62. minucie. Nawet fani Lisów taką zmianę skwitowali gwizdami, ponieważ tego popołudnia Maddison należał do najlepszych zawodników Leicester.

Gospodarze w pierwszej odsłonie nie mieli zbyt wielu okazji. Ale zaraz po zmianie stron zdecydowanie odważniej zaatakowali Man Utd. Szansę miał m.in. James Maddison, ale uderzył w boczną siatkę.

Czerwone Diabły grały dużo słabiej w drugich 45 minutach. Nie stworzyły sobie żadnej klarownej okazji, a takie miało Leicester. Pięknym uderzeniem z 30 metrów z rzutu wolnego popisał się Rachid Ghezzal i tylko fantastyczna interwencja de Gei zapobiegła utracie gola.

Była też szansa dla Jonny'ego Evansa, który nie trafił w piłkę z pięciu metrów po dograniu Harry'ego Maguire'a. Sam Maguire zmarnował niezłą okazję w doliczonym czasie gry.

Man Utd zagrał przeciętnie na King Power Stadium, ale zgarnął komplet punktów. Czerwone Diabły wróciły na zwycięską ścieżkę. W tabeli zajmują piąte miejsce.

Leicester City - Manchester United 0:1 (0:1)
0:1 - Marcus Rashford 9'

Leicester: Schemichel - Ricardo, Evans, Maguire, Chilwell - Mendy (84' Iheanacho), Ndidi - Gray (74' Okazaki), Maddison (62' Ghezzal), Barnes - Vardy.

Man Utd: de Gea - Young, Lindelof, Bailly, Shaw - Herrera, Matić - Lingard (89' Jones), Pogba, Sanchez (67' Martial) - Rashford (78' Lukaku).

Żółte kartki: Mendy, Vardy, Ndidi, Ghezzal (Leicester) oraz Lingard, Matić, Martial, Shaw (Man Utd).

Sędzia: Mike Dean.