Gdy Joe Day grał mecz, żona rodziła bliźniaki. Czyste konto i pościg bramkarza czwartoligowca

Bramkarz czwartoligowego Newport County Joe Day spodziewał się narodzin córek. Te zaczęły przychodzić na świat w momencie, gdy golkiper rozgrywał mecz. Tuż po ostatnim gwizdku Day ile sił pognał do szpitala, by przywitać bliźniaczki.

Dawid Borek
Dawid Borek
Joe Day Getty Images / Pete Norton / Na zdjęciu: Joe Day
Mecz 1/16 Pucharu Anglii, czwartoligowy Newport County pokonał 2:0 drugoligowca z Middlesbrough i awansował do 1/8 finału, gdzie zmierzy się Manchesterem City. Piłkarze walijskiej drużyny byli w siódmym niebie, zespół celebrował sukces niemal w komplecie. Brakowało tylko Joe Daya, bramkarza miejscowych.

Ten tuż po końcowym gwizdku zdążył tylko zapytać trenera, czy może jak najszybciej opuścić stadion i pognać do szpitala. Powód: narodziny jego dwóch córek - bliźniaczek. Okazało się, że jego żonie Lizzie zaczęły odchodzić wody płodowe już wtedy, gdy golkiper rozgrywał zawody, ale że Day miał wyłączony telefon, wieści dotarły do niego dopiero po zakończeniu spotkania.

Gdy piłkarz w końcu zameldował się w szpitalu, tam już czekały na niego dwa maleństwa - Sophia Grace i Emilia Lillie. Pierwsza przyszła na świat o 20:13 czasu miejscowego, druga zaś 22 minuty później. Dziewczynki urodziły się zatem w trakcie pierwszej połowy wtorkowego meczu Newport - Middlesbrough.

Z Manchesterem City, w ramach 1/8 finału Pucharu Anglii, Newport County zagra 16 lutego.