Debiut w pierwszym składzie i gol. Karol Świderski bohaterem PAOK Saloniki

Karol Świderski notuje dobry start w barwach PAOK-u Saloniki. Polak zadebiutował w pierwszym składzie i odwdzięczył się bramką w ćwierćfinale Pucharu Grecji.. To jego drugie trafienie dla nowego klubu.

Maciej Siemiątkowski
Karol Świderski Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski
W środę Razvan Lucescu po raz pierwszy dał Karolowi Świderskiemu zagrać od pierwszej minuty w PAOK-u Saloniki. Polak odwdzięczył się trenerowi: zdobył bramkę w 57. minucie meczu i wyprowadził zespół na prowadzenie. Klub Polaka akurat grał w ćwierćfinale Pucharu Grecji z Panioniomen Ateny.

Gol Świderskiego nie pomógł. PAOK przegrał 1:2. O losach spotkania przesądziła bramka zdobyta w doliczonym czasie gry przez Dimitriosa Stavropoulosa. Wcześniej do siatki PAOK-u trafił Fiorin Durmishaj.

Drużyna Lucescu będzie miała okazję do odrobienia strat w meczu u siebie. Rewanż z Panioniomem zaplanowano na wtorek 26 lutego.

22-letni napastnik w styczniu przeszedł do PAOK-u z Jagiellonii Białystok. Jak dotąd Polak zagrał w trzech meczach w barwach nowego zespołu i zdobył dwie bramki.