Byliśmy mocni psychicznie - komentarze po meczu Zawisza Bydgoszcz - Victoria Koronowo

Znakomita gra w pierwszej połowie pozwoliła piłkarzom Zawiszy Bydgoszcz na zwycięstwo w derbowej potyczce z Victorią Koronowo. W drugiej części podopieczni Mariusza Kurasa już mocno spuścili z tonu, za co od swojego szkoleniowca zebrali słusznie uwagi.

Mariusz Kuras (trener Zawiszy): Chcieliśmy być najlepszą drużyną w regionie. Dlatego przed meczem długo rozmawiałem z działaczami o tej sprawie. To udało nam się zrealizować. Jednak tylko z gry w pierwszej połowie mogę być zadowolony, gdyż zagraliśmy piłkę bardzo ofensywną. To mogło podobać się kibicom, bo przecież prowadziliśmy 4:0. W drugiej części myśleliśmy już bardziej o wakacjach, przez to Victoria doszła do głosu i zaczęło się robić nerwowo. Kibice przychodzą na mecz zobaczyć bramki, a my w ostatnich spotkaniach zdobyliśmy ich aż dziewięć. To mówi samo za siebie.

Rafał Piętka (obrońca Zawiszy): Chcieliśmy się godnie pożegnać z naszymi kibicami, gdyż to był ostatni nasz mecz w tym sezonie na własnym boisku. Walczyliśmy również o miano najlepszej drużyny w regionie, co nam się udało. Ostatnie zwycięstwo w Sosnowcu bardzo nas podniosło na duchu, dzięki czemu poczuliśmy się pewniej i mocniej psychicznie. Dlatego grało nam się na pewno lepiej. Ten mecz mógłby jednak wyglądać zupełnie inaczej, kiedy musielibyśmy to spotkanie wygrać.

Adrian Raszka (obrońca Victorii): Od pana dowiaduję się o zwycięstwie GKP Gorzów nad Motorem Lublin. To dla nas pierwsza dobra wiadomość, po przegranej derbowej potyczce z Zawiszą. Jeśli chodzi o naszą postawę w rundzie wiosennej, to w każdym meczu staraliśmy się zdobywać te punkty. Jeśli to wystarczy na baraże, to naprawdę trzeba być z tego zadowolony.

Maciej Karabasz (trener Victorii): Pierwsza połowa była fatalna w naszym wykonaniu. Dlatego w przerwie w szatni padły mocne słowa, bo niektórzy zawodnicy na boisku wręcz spali. Większość z nich chyba nie umiała sobie poradzić z ciężarem gatunkowym tego pojedynku. Na pewno moich podopiecznych usztywniła atmosfera panująca na stadionie, bo rzadko spotyka się w II-lidze tak znakomitą publiczność. W drugiej części zagraliśmy tak, jak to robiliśmy przez całą rundę wiosenną.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!