Puchar Anglii: zespół Pawła Wszołka za burtą, Watford FC w kolejnej rundzie

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii, zespół Queens Park Rangers, z Pawłem Wszołkiem w składzie, przegrał przed własną publicznością z Watford FC 0:1 i odpadł z tych rozgrywek. Polak występował na boisku przez 76 minut.

Tomasz Rosiński
Paweł Wszołek Getty Images / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Ekipa QPR, która na co dzień rywalizuje w The Championship, nie była faworytem piątkowego starcia z Watfordem (8. miejsce w Premier League). Jednakże gospodarze chcieli postawić przyjezdnym trudne warunki gry i to im się udało, chociaż ponieśli minimalną porażkę.

Londyńczycy w tym meczu stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia gola, ale ani razu nie zdołali pokonać Heurelho Gomesa. W szeregach miejscowego zespołu aktywni byli Nahki Wells oraz Massimo Luongo, których uderzenia bronił doświadczony Brazylijczyk albo piłka mijała słupek bramki gości.

Natomiast podopieczni Javiera Garcii w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do I połowy oddali jedyny celny strzał podczas tej potyczki, który dał im prowadzenie, a jak się później okazało zwycięstwo. Wówczas Tom Cleverley zgrał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do Etienne'a Capoue'a, a ten z około 14 metrów trafił do siatki.

Wszołek podczas tej batalii niczym szczególnym się nie wyróżnił i został zmieniony w 76. minucie przez Eberechiego Eze'a.

Puchar Anglii, 1/8 finału (I mecz):

Queens Park Rangers - Watford FC 0:1 (0:1)
0:1 - Etienne Capoue 45+1'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paweł Wszołek w 2019 roki trafi do reprezentacji Polski?