Sparingowa sobota: Stal Mielec lepsza od Garbarni. 10 goli Górnika Łęczna

Stal Mielec wygrała 3:1 z Garbarnią Kraków i pozostała niepokonana w okresie przygotowań. Skutecznością zaimponował Górnik Łęczna, który strzelał gola średnio co dziewięć minut.

Franciszek Smuda Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Franciszek Smuda
To była ostatnia sparingowa sobota przed rundą wiosenną. Pierwszy w tym roku mecz w Fortuna I lidze zostanie rozegrany 27 lutego. Wigry Suwałki zmierzą się z Odrą Opole. Na początku marca przystąpią do walki o punkty pozostali pierwszoligowcy oraz drugoligowcy. Wszystkie zespoły wróciły już ze zgrupowań. Ostatni sparing w okresie przygotowań był dla nich próbą generalną.

Dobrze zapowiadał się mecz Stali Mielec z Garbarnią Kraków. Podopieczni Artura Skowronka szykują się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy, a drużyna ze stolicy Małopolski spróbuje utrzymać się na jej zapleczu. Drużyny spędziły na boisku 125 minut i dzięki temu padło dwa razy więcej goli niż w 90 minutach. Po dwóch tercjach było 1:1 i dopiero w tej ostatniej Stal doprowadziła do wyniku 3:1. Mielczanie byli niepokonani w okresie przygotowań. Ich bilans to pięć zwycięstw oraz dwa remisy. Po raz ostatni Stal została pokonana 25 września.

Nie zabrakło energii piłkarzom Górnika Łęczna w sparingu z czwartoligową Energią Kozienice. Podopieczni Franciszka Smudy zdemolowali przeciwnika 10:0. Po dwa gole strzelili Robert Pisarczuk, Aron Stasiak, Krystian Wójcik oraz Dawid Dzięgielewski. Jednym trafieniem zadowolili się Filip Szewczyk i Paweł Sasin. Łęcznianie strzelili Energii tylko o jednego gola mniej niż we wszystkich pozostałych meczach rozegranych w lutym.

13 goli strzelił w sobotę ROW 1964 Rybnik, a dziewięć ŁKS Łódź. To również dobry wynik, ale w przeciwieństwie do Górnika podopieczni Jacka Trzeciaka i Kazimierza Moskala mieli na to 180 minut.

Spośród drugoligowców pracowitością i skutecznością wyróżnili się w okresie przygotowań piłkarze Elany Toruń. Wygrali 10 z 11 meczów, w których strzelili 37 goli, a stracili pięć. W wygranym 2:0 meczu z Unią Janikowo jedną z bramek zdobył Filip Kozłowski, który jest wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi. Wynik ustalił Bartosz Boniecki wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 2:2

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Łęczna strzeli najwięcej goli w rundzie wiosennej II ligi?