Premier League: Crystal Palace po efektownej wygranej bliżej utrzymania

W ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki Premier League cenne punkty zdobył zespół Crystal Palace, pokonując na wyjeździe Leicester City 4:1. Dzięki zwycięstwu goście uciekli z dolnych rejonów ligi.

Michał Piegza
Juan Foyth (z lewej) i Wilfried Zaha Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Juan Foyth (z lewej) i Wilfried Zaha
Piłkarze Crystal Palace w najbliższych dniach z większym spokojem mogą analizować tabelę Premier League. Zespół przywiózł cenne trzy punkty z potyczki z Leicester.

Do przerwy prowadziły Orły, w 40. minucie gola zdobył Michy Batshuayi. Gospodarze do remisu doprowadzili osiemnaście minut po zmianie stron. Jednak z punktu cieszyli tylko przez sześć minut. Dla Crystal Palace bramkę w 70. minucie zdobył Wilfried Zaha, a dziesięć minut później na 1:3 trafił, wykorzystując rzut karny, Luka Milivojević. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie Zaha.

Przypomnijmy, że z drużyn walczących o utrzymanie w sobotę po komplet punktów sięgnął także zespół Newcastle United. Spotkanie wygrało również Burnley.

Leicester City - Crystal Palace 1:4 (0:1) 0:1 - Batshuayi 40' 1:1 - Evans 64' 1:2 - Zaha 70' 1:3 - Milivojević (k.) 80' 1:4 - Zaha 90+4'

Crystal Palace zakończy sezon w górnej połowie tabeli?