Premier League: koniec dobrej passy Tottenhamu Hotspur

Po czterech zwycięstwach z rzędu w Premier League Tottenham Hotspur znalazł pogromcę. Dość niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Burnely (1:2) na otwarcie 27. kolejki.

Bartosz Zimkowski
radość zawodników Burnley Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: radość zawodników Burnley
Ale mecz na stadionie Burnley FC zaczął się dobrze dla Tottenhamu Hotspur zanim rozbrzmiał tak naprawdę pierwszy gwizdek sędziego. Powrót po kontuzji Harry'ego Kane'a to zawsze doskonała informacja dla Mauricio Pochettino. Anglik opuścił sześć spotkań, ale aż pięć z nich Koguty i tak wygrały.

Na gole jednak trzeba było czekać do drugiej połowy. Burnley, schowane za podwójną gardą, wywalczyło rzut rożny. Dośrodkowanie Dwighta McNeila na gola zamienił Chris Wood. Środkowy napastnik Burnley idealnie uderzył piłkę głową i futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki zanim przekroczyła linię bramkową.

Tyle, że gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie osiem minut. Danny Rose niemal z linii środkowej tak wyrzucił aut do Kane'a, że Anglik idealnie zastawiając się przed obrońcą, wpadł w pole karne i po precyzyjnym strzale przy słupku mógł cieszyć się z 15. gola w Premier League.

Decydujący cios zadali gospodarze. Sześć minut przed końcem Ashley Barnes z czterech metrów wpakował piłkę do siatki i Tottenham przegrał siódmy mecz w Premier League. Co ciekawe, Koguty w tym sezonie jeszcze ani razu nie zremisowały swojego spotkania.

Londyńczycy pozostają na trzecim miejscu w tabeli. Burnley awansowało na 13. pozycję.

Burnley FC - Tottenham Hotspur 2:1 (0:0)
1:0 - Chris Wood 57'
1:1 - Harry Kane 65'
2:1 - Ashley Barnes 84'

Burnley: Heaton - Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick (80' Brady), Westwood, Cork, McNeil (80' Gudmundsson) - Barnes, Wood.

Tottenham Hotspur: Lloris - Foyth (76' Lamela), Alderweireld, Vertonghen - Aurier, Moussa Sissoko, Eriksen, Winks (62' Llorente), Rose - Kane, Son (88' Lucas Moura).

Żółte kartki: Bardsley (Burnley) oraz Lamela, Foyth, Llorente (Tottenham).

Sędzia: Mike Dean.

Czy Tottenham zajmie miejsce w pierwszej trójce?