Championship: klęska zespołu Grosickiego. Asysty Polaków

Ze zmiennym szczęściem w rozgrywkach Championship grały drużyny, w których występują Polacy. Wysokiej porażki doznał zespół Hull City. Mecz wygrało Leeds. Asysty zaliczyli Kamil Grosicki oraz Mateusz Klich.
Michał Piegza
Getty Images / Nigel Roddis / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Niezbyt miło mecz z Brentford będą wspominali Kamil Grosicki i jego koledzy z zespołu. Hull City przegrało na boisku niżej notowanego rywala aż 5:1. Polak zagrał przez 90 minut. Goście jako pierwsi trafili do siatki, przy golu asystował "Grosik". Z prowadzenia przyjezdni cieszyli się jedynie przez cztery minuty. Później "armaty" wyprowadzili gospodarze i już do przerwy trafili trzy razy do siatki, po zmianie stron dokładając jeszcze dwa trafienia.

Walczące o awans do Premier League Leeds wygrało kolejny mecz, 2:1 pokonując przedostatni w tabeli Bolton. Wśród gospodarzy całe spotkanie rozegrał Mateusz Klich. Reprezentant Polski zaliczył asystę przy golu na 2:1. W drużynie gości na prawej stronie obrony zagrał Paweł Olkowski.

Przez 81 minut na boisku przebywał grający w QPR Paweł Wszołek. Polak nie pomógł swojej drużynie, która przegrał z wyżej notowanym Middlesbrough 0:2. W potyczce wszystko jasne było już do przerwy.

Blisko zwycięstwa był zespół Bartosza Białkowskiego. Ipswich zamyka tabelę, od 25. minuty spotkania wyjazdowego z Wigan grało w osłabieniu. Siedem minut po stracie zawodnika goście objęli prowadzenie po rzucie karnym. Gospodarze wyrównali dopiero w doliczonym czasie. Polaka pokonał rezerwowy Joe Garner.

Brentford FC - Hull City 5:1 (3:1)
0:1 Campbell 24'
1:1 - Mokotjo 28'
2:1 - Benrahma 33'
3:1 - Benrahma 43'
4:1 - Maupay 52'
5:1 - Benrahma 81'

Leeds United - Bolton Wanderers 2:1 (1:1)