Milik jak Ronaldo. Cenna wskazówka Ancelottiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik popisał się znakomitym strzałem z rzutu wolnego. Carlo Ancelotti zdradza, że podpowiedział Polakowi, jak ma uderzyć. - To dzięki Cristiano Ronaldo. Pokazał mi, jak skuteczne mogą być takie rozwiązania - mówi włoski szkoleniowiec.

Polak pierwszego gola strzelił w 36. minucie. Napastnik SSC Napoli wykazał się sprytem przy wykonaniu rzutu wolnego. Arkadiusz Milik strzelił pod murem, gdy gracze Parmy podskoczyli.

W pomeczowym wywiadzie stwierdził, że wszystko było zaplanowane. - Trenerzy powiedzieli mi, że gracze Parmy skaczą w murze i to sprawdziłem - przyznał.

Carlo Ancelotti wyjaśnił, że Milik uderzył w podobny sposób jak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w przeszłości popisywał się takimi strzałami.

Zobacz także: Złoty But: Krzysztof Piątek nie odpuszcza, Arkadiusz Milik coraz wyżej[url=/pilka-nozna/806931/zloty-but-krzysztof-piatek-nie-odpuszcza-arkadiusz-milik-coraz-wyzej]

[/url]- Przed rzutem wolnym mówiłem mu, żeby uderzył pod murem. Zrobił to doskonale, tego strzału nie dało się obronić. Takie rozwiązanie kiedyś pokazał mi Cristiano Ronaldo. One są bardzo skuteczne. Cieszę się, że Milik wysłuchał mojej rady i strzelił bramkę w ten sposób - wyjaśnił Ancelotti.

Polski napastnik zdobył dwie bramki w niedzielnym spotkaniu z Parmą. Najpierw wykorzystał rzut wolny, a w drugiej połowie ładnym strzałem zza pola karnego podwoił swój dorobek. Napoli wygrało 4:0, a Milik ma już 14 goli na koncie.