Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Mączyński odpowiada na zarzuty Ricardo Sa Pinto. "Dla mnie jest zwykłym tchórzem"

Krzysztof Mączyński w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" odpowiada na zarzuty Ricardo Sa Pinto. - Będę się bronił. Nie pozwolę, by przebieraniec z Portugalii obrażał mnie i w konsekwencji moją rodzinę - mówi.
Michał Jankowski
Michał Jankowski
Krzysztof Mączyński WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Mączyński

Ricardo Sa Pinto w ciągu kilku miesięcy zaprowadził swoje porządki w Legii Warszawa. Od składu usunął kilku ważnych dotychczas zawodników, jak choćby Arkadiusza Malarza czy Miroslava Radovicia.

Najwięcej kontrowersji wzbudziło jednak przesunięcie do rezerw Krzysztofa Mączyńskiego. Były reprezentant Polski stał się wrogiem numer jeden Portugalczyka. Na każde pytanie o niego reagował bardzo nerwowo.

Czytaj takżeMioduski poirytowany zachowaniem trenera. Sa Pinto wezwany na poważną rozmowę

W październiku Mączyński został przesunięty do rezerw. Jak się okazuje konflikt zaczął się dość niepozornie. Sa Pinto w wolnym czasie wezwał zawodnika do klubu. Ten początkowo oponował, tłumacząc się, że musi odebrać dzieci z zajęć i się nimi zająć i pojawi się przed treningiem. Ostatecznie jednak przyjechał na spotkanie od razu.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 104. Jarosław Królewski: Wisła będzie najbardziej rozwiniętym technologicznie klubem w Europie

- Reakcja trenera była ostra: "To są moje rodzinne sprawy, które go nie interesują i jeśli w 30 minut nie pojawię się w klubie, wiadomość, że nie wykonuję jego poleceń, zostanie przekazana do prezesa". Przyjechałem bardzo zdenerwowany, a trener tylko dolał oliwy do ognia. Usłyszałem, że na razie nie ma dla mnie czasu, bo rozmawia ze sztabem - opowiada Krzysztof Mączyński w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu".

Zawodnik został wtedy przesunięty do rezerw. Mączyński odniósł się do zarzutów. Zapewnia, że choć nie był zadowolony z powodu siedzenia na ławce, to nigdy nikomu się nie stawiał. 

31-letni zawodnik uświadomił sobie, że Sa Pinto chce go usunąć z klubu, aby zrobić miejsce pod transfery "swoich" zawodników. - Czy to przypadek, że transfery do klubu są pilotowane przez tego samego menedżera, który reprezentuje trenera? - zastanawia się Mączyński.

Czytaj także: Trener Legii nie zgadza się ze Zbigniewem Bońkiem

Trenerowi Legii często zarzuca się, że potrafi mieć duże wymagania od zawodników w ich wolnym czasie. Podobną sytuację do Mączyńskiego przeżył Jose Kante, który również stracił zaufanie w oczach Sa Pinto. - Po meczu z Pogonią były dwa dni wolnego, postanowił odwiedzić syna, to były dla niego ważne prywatne sprawy. Nie uszanował tego człowiek, który swoją drużynę często nazywa "familią". Przecież to śmieszne i żałosne zarazem - opowiada Mączyński.

Zdradził on również, że Legia miała zarezerwowane bilety i hotel dla Arkadiusza Malarza na zgrupowanie w Portugalii i nawet wysłane zostały tam jego rzeczy.

Ricardo Sa Pinto w ostatnim czasie coraz częściej jest krytykowany za swoje zachowanie. Głośno było o tym, że nie podał ręki Michałowi Probierzowi, choć sam często wspomina o szacunku. - Pan Sa Pinto i szacunek dla innego człowieka? To jest szczyt hipokryzji - wścieka się Mączyński i zapewnia, że nie poda nigdy Sa Pinto ręki.

- Ludzie uważają pana Sa Pinto za trenera z zasadami i mocnym charakterem. Dla mnie jest zwykłym tchórzem, który tylko gra twardego. Nigdy nie pracowałem z kimś tak nieszczerym jak Sa Pinto - kończy Mączyński.

Po kilku miesiącach spędzonych w rezerwach piłkarz porozumiał się z władzami klubu i rozwiązał swój kontrakt z Legią Warszawa. Łącznie w tym klubie rozegrał 46 meczów. W styczniu związał się ze Śląskiem Wrocław, w którym jest podstawowym zawodnikiem.

Którą stronę popierasz w konflikcie Mączyński - Sa Pinto?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (9):
 • rav_gorzow1 Zgłoś komentarz
  "REDAKTORZE" Michale Jankowski . Czy ankieta jest owocem twojej twórczości ? Pytanie : Którą stronę popierasz w konflikcie Mączyński - Sa Pinto? , Odpowiedzi TAK/NIE . Poziom WP...
  • Struś Pędziwiatr. Zgłoś komentarz
   Pindo musi zostać !!!, z nim na ławce Legia gra beznadziejnie, szatnia jest podzielona........aż serce się raduje :)
   • MaikelL Zgłoś komentarz
    Ciebie i tak nikt Mąka nie szanuje. Słowa nie dotrzymałeś, a potem człapałeś zamiast grać w piłkę. Co nie zmienia faktu, że Sa Pinto powinien spadać stąd jak najprędzej.
    • Ari2Ari Zgłoś komentarz
     Wyszła Mączyńskiemu Legia bokiem, a taki był chojrak jak odchodził z Wisły.
     • Piotr Misiora Zgłoś komentarz
      Brawo Mąka!!! sa pinto pozbył się już z Legii m.in. Mączyńskiego, Pazdana, odsunął od zespołu Malarza w hańbiący sposób, zrezygnował z Pasquato czy Philippsa, a foruję jakieś
      Czytaj całość
      wynalazki typu Agra czy Martins... Śmiechu warte! Mam nadzieję - jako kibic Legii, że nie dokończy on sezonu w roli trenera, choćby nawet miało to kosztować (bardzo prawdopodobną) utratę Mistrzostwa...
      • Marcin Derbowski Zgłoś komentarz
       Ankieta pokazuje poziom dziennikarstwa.
       • Szarold Zgłoś komentarz
        Pytanie w ankiecie i jego odpowiedzi mnie rozwaliły
        • Gregory62 Zgłoś komentarz
         Jak z "Pierogami"Legnickimi im nie da się wygrać mogą przyśpieszyć ...zmianę trenera.
         • jerrypl Zgłoś komentarz
          Sporo ważnych rzeczy jest w tym wywiadzie, nawet jeśli nigdy nie miałem wielkiego szacunku do Mączyńskiego to świetnie ukazał jaką patologią stała się Legia za Sa Pinto. Są też
          Czytaj całość
          prawdziwe powody odejścia Kante, którego teraz wobec słabej formy napastników brakuje. Oby portugalski przebieraniec został jak najszybciej pogoniony razem ze swoim agentem sprowadzającym do klubu znajomych trenera.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×